Yükleniyor...

Dogecoin’in (DOGE) teknik yapısındaki risk!

Bir aydır yükselen kama içinde fiyatlayan Dogecoin (DOGE), teknik yapının alt noktasına giderek yaklaşıyor.

Dogecoin

Bir aydır yükselen kama içinde fiyatlayan Dogecoin (DOGE), teknik yapının alt noktasına giderek yaklaşıyor.

Birkaç gün önce X’teki konum kısmına “D” harfini ekleyen Musk, popüler memecoin’de büyük bir etki yaratmıştı. Bir aydır teknik ve temel analiz tarafında ilgi toplayan DOGE, Elon Musk ve X popülaritesinin yavaşlamasıyla beraber düşüşe geçti. 0,835 dolara iğne attıktan sonra ivmesini kaybeden popüler memecoin, teknik yapısıyla tehlike çanlarını çalıyor olabilir. DOGE yatırımcıları hangi seviyeleri yakından takip etmeli?

Dogecoin (DOGE) grafik değerlendirmesi

0,060 dolardan yükseliş trendine başlayan DOGE, Elon Musk ve X etkisiyle kısa sürede 0,0835 dolara ulaşmayı başardı. Bu süreçte yükselen kama içinde fiyatlayan DOGE, son olarak bu yapıyı kırarak hacimli bir yükselişe imza atmıştı. Fakat BTC tarafında başlayan geri çekilme ve Musk’ın paylaşımlarının durulması, doğal olarak DOGE fiyatını zayıfladı. Popüler memecoin güncel olarak 0,0762 dolardan işlem görüyor.

22 Haziran’dan bu yana teknik yapısıyla dikkat çeken DOGE, bu sefer tehlike sinyalleriyle gündeme geldi. Yükselişlerin devamının beklenebilmesi adına aşılması gereken direnç noktaları sırasıyla 0,0777 – 0,081 – 0,846 ve 0,090 dolardır. Düşüşün devam etmesi, özellikle de yükselen kamanın aşağı yönlü kırımı, DOGE’de ciddi bir satış baskısı oluşturabilir. Bu senaryoda izlenmesi gereken destek bölgeleri sırasıyla 0,0732 – 0, 0700 – 0,666 – 0,0628 ve 0,060 dolardır.

Ekran Resmi 2023 07 28 12.03.05

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner