Yükleniyor...

Yeni paylaşım: Elon Musk, kripto ödemelerine yeşil ışık mı yakıyor?

Kripto ödemeleriyle anılan X'in "Her şeyin uygulaması" sloganıyla hazırladığı videoyu alıntılayan Elon Musk, "Olacak" yorumunda bulundu.

Elon Musk X kripto doge

Kripto ödemeleriyle anılan X’in “Her şeyin uygulaması” sloganıyla hazırladığı videoyu alıntılayan Elon Musk, “Olacak” yorumunda bulundu.

Kripto sektörünün gözü Elon Musk’a çevrildi. Elon Musk, X platformunu (eski adıyla Twitter) satın alarak kripto yatırımcılarında beklenti yarattı.

Dogecoin’in (DOGE) destekçisi olan ve şirketi Tesla aracılığıyla Bitcoin tutan Elon Musk’ın, X platformunu kripto sektörüyle bağdaştırması bekleniliyor. Uzun süredir devam eden beklenti, yakın zamanda karşılanabilir. X platformu, Payments adlı hesabın ardından yeni bir video hazırladı. Elon Musk, videoyu alıntılayarak destek verdi.

Elon Musk’ın X’i, kripto için adım atabilir mi?

Elon Musk, X platformunun hazırladığı bir videoyu alıntıladı ve “Olacak” yorumunda bulundu. Videoda, X’in her şeyin uygulaması olacağı öne sürüldü.

Her şeyin uygulaması sloganıyla hareket eden X’in kripto ödemelerine de girip girmeyeceği merak konusu haline geldi. Daha önce X, Payments adında yeni bir hesap oluşturarak ilk sinyali vermişti.

X Payments

Elon Musk, X platformunu satın aldığından bu yana aktif bir şekilde kripto yorumu yapmasa da önemli sinyaller verdi. Musk, birkaç hafta önce kişisel olarak DOGE tuttuğunu ve SpaceX’in Bitcoin’i olduğunu ifade etti.

X platformunun da ödeme yöntemleri konusunda kullanılabileceğini söyleyen Musk, kripto konusunda net bir yorumda bulunmadı. Ancak X, Payments isimli hesap ile ödeme yöntemine giriş yaptığının mesajını verdi. Bu ödeme yönteminde kripto para birimlerinin veya Bitcoin’in olup olmayacağı ise merak konusu.

Payments’ten sonra bir başka sinyal ise X’in hazırladığı video oldu. Her şeyin platformu sloganı, kripto para birimlerini de kapsayabilir. İlerleyen zamanlarda X, ödeme aracı oluşturarak Bitcoin ve Dogecoin’i dahil edebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner