Yükleniyor...

Avail gövde gösterisi yaptı: Celestia’ya güçlü rakip!

Celestia'ya (TIA) rakip olarak gösterilen modüler blokzincir Avail, son 3 günde 100 milyonu aşan ağ etkinliği ile gövde gösterisi yaptı.

avail celestia tia

Celestia’ya (TIA) rakip olarak gösterilen modüler blokzincir Avail, son 3 günde 100 milyonu aşan ağ etkinliği ile gövde gösterisi yaptı.

Kripto sektöründe yeni oyuncuların sayısı artmaya başladı. Son bir senede, farklı blokzincir tipleri ve protokoller, kripto piyasasında önemli bir konuma yerleşti. Arbitrum ve Optimism gibi projeler katman-2 furyasını başlatırken, Celestia modüler blokzincir akımının öncüsü oldu.

Celestia (TIA) 2,5 dolardan 20 dolara yükselerek modüler blokzincir furyasını aşıladı. Celestia’nın ardından gözler Avail’e çevrildi. Celestia’nın rakibi olarak gösterilen Avail, blokzincir aktivitesiyle gövde gösterisi yaptı.

Avail, lansman öncesi dikkat çeken verilere imza attı

Modüler blokzincir Avail, lansman yapmaya hazırlanıyor. Kripto para biriminin lansmanına hazırlanan Avail, ağ aktivitesinde artış yaşadı.

X platformu üzerinden paylaşım yapan Avail, test ağının 3 günde 100 milyon etkinliğe imza attığını duyurdu. Avail ekibi, bu veriyi blokzincirin yüksek trafik zamanlarındaki esnekliğiyle bağdaştırdı.

Avail, bu üç günde blokzincirde 4,2 milyon işlem gerçekleştiğini açıkladı. Ekip, 4,2 milyon blokzincir işlemiyle nasıl 100 milyon ağ etkinliği oluştuğu konusuna ise açıklık getirdi. Konuyu açıklık getiren ekip, “Avail node’larının çalışma şekli, birden fazla işlemin bir araya getirilmesi ve Avail blokzincirine bloklar halinde gönderilmesidir. Bu nedenle bir grup bünyesinde 30 binden fazla işlemi barındırabilir ve 70 binden fazla etkinliği içerebilir.” dedi.

Ayrıca Avail blokzinciri, Goldberg test ağının başlangıcından bu yana 127,86 milyon etkinliğe ev sahipliği yaptı. Ekip, Avail’in Clash of Nodes ve Dymension gibi iş ortaklarıyla ağı test etmeye devam ettiklerini dile getirdi.

Dymension’dan airdrop alan kripto yatırımcıları, olası bir Avail airdrop’una hazırlanıyor. Yatırımcılar, Dymension’un yerel token’ı DYM’yi stake ederek Avail projesinin yerel token’ını kazanmayı hedefliyor.

Avail, 24 Ocak tarihinde Kate test ağının kapandığını ve Goldberg test ağına geçildiğini duyurdu. Goldberg test ağının ardından mainnet’in yayınlanması ve yerel token’ın piyasaya sürülmesi bekleniliyor. Avail’in bu yılın ilk çeyreğinde lansman yapacağı düşünülüyor.

Polygon’un kurucularından Anurag Arjun’ın kurucusu olduğu Avail, blokzincir çalışmalarına ve ekosistem gelişimine odaklandı. Celestia’nın rakibi, yılında veri çözümleri sunma yarışında öne geçmek amacıyla Starkware ile de ortaklık kurmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner