Yükleniyor...

Yükseliş ve Düşüş: Meme Token’lar SHIB ve FLOKI, ATH’lerinden Bu Yana %50 Düştü

Memecoin çılgınlığı azalıyor

high angle wooden blocks arranged desk

Memecoin çılgınlığı azalıyor. Shiba Inu (SHIB) ve Floki Inu (FLOKI) gibi en popüler kripto para birimlerinden bazıları, haftalar öncesinde belirledikleri tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %50 oranında düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İyi ya da kötü, meme token’lar kripto para piyasasının önemli bir parçası haline geldi. Perakende yatırımcılar için kripto dünyasına girişin baskın araçları gibi görünmeleri nedeniyle de oldukça popülerler. Bununla birlikte, geçen birkaç hafta meme kripto para yatırımcıları için zorlu geçti, çünkü birçoğu son zamanlardaki tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %50 veya daha fazla düştü.

SHIB Değerinin Yarısını Kaybetti

Shiba Inu (SHIB), geçtiğimiz aylarda memecoin alanında şüphesiz pazar lideri haline geldi ve Dogecoin‘in (DOGE) tüm ihtişamını çaldı. DOGE, SHIB’den daha yüksek bir piyasa değerine sahip olsa da, bu yılın üçüncü çeyreğinin sonunda gösteri tamamen SHIB’in eline geçti. Kripto para Ekim ayında, %1000’den fazla yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 0.00008616 dolara ulaştı.

Ne yazık ki, esas olarak perakende yatırımcılar tarafından yönlendirildiği için ivme sürdürülemedi. Bu, SHIB’nin toplam arzının yüksek oranda yoğun olduğu gerçeğiyle birleştiğinde, daha sonra düşüşler yaşandı. Birkaç hafta sonra SHIB’nin fiyatı neredeyse %50 düştü. Ekim ayında gördüğümüz coşkunun gerçek bir işareti yok ve kripto para birimine olan ilgi hızla azalıyor.

Diğerlerinde Durum Ne?

Makul bir amacı olmayan ve genellikle Elon Musk ile ilişkilendirilen bir tür internet meme’inden yaratılan diğer birçok kripto paranın kaderinin benzer olduğu görülüyor.

Floki Inu (FLOKI) – Musk’ın köpeğinin adını taşıyan kripto para – tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından sonra %51,7 değer kaybetti. Baby Doge (BABYDOGE) zirvesinden bu yana %46.6 düştü. Dogelon Mars (ELON), zirvesine 30 Ekim’de ulaşıldığından bu yana %32 düştü.

Aynı tema etrafında toplanmış diğer memecoin’lerde durum benzer, hepsi düşüş yaşadı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x