Yükleniyor...

Yükselse de tehlikeli konumda: dYdX’ten devasa token kilit açılımı!

Gün içerisinde yüzde 20'ye yakın yükseliş sağlayan dYdX (DYDX), kısa süre sonra 600 milyon dolarlık token kilit açılımı gerçekleştirecek.

dydx 600 milyon dolar

Gün içerisinde yüzde 20’ye yakın yükseliş sağlayan dYdX (DYDX), kısa süre sonra 600 milyon dolarlık token kilit açılımı gerçekleştirecek.

Kripto piyasasının son yükselişine sektörün bilindik ismi DYDX de dahil oldu. Merkeziyetsiz kripto platformu dYdX’in yerel token’ı olan DYDX, gün içerisinde yüzde 20’ye yakın yükseliş gerçekleştirdi. DYDX yükselişinin arkasında projenin Cosmos’u temel alan katman-1 blokzincirini duyurması yer aldı.

DYDX yükselişi yakın zamanda gerçekleşecek token kilit açılımıyla sönebilir. TokenUnlocks verilerine göre, hali hazırda 750 milyon dolar piyasa değerine ulaşan DYDX’te 16 gün sonra devasa token kilit açılımı gerçekleşecek. DYDX fiyatı tehlikeli durumda.

Yükseliş kısa sürebilir: dYdX için devasa token kilit açılımı yaklaştı!

Merkeziyetsiz kripto platformu dYdX (DYDX) gün içerisinde yüzde 20’lik bir yükseliş yaşayarak gündeme oturdu. 4 dolar seviyesine adım atan DYDX büyük bir tehlikeyle karşı karşıya.

Blokzincir girişimleriyle ön plana çıkan dYdX, yerel token’ı DYDX’in pozitif fiyatlamasını sağladı. Proje token’ı kısa sürede 750 milyon dolar piyasa değerine ulaşmayı başardı.

DYDX fiyatındaki artış, daha önce sadece merkeziyetsiz borsa olarak hizmet veren projenin Cosmos’a dayalı katman-1 blokzincirine dönüşmesiyle ilişkilendirildi.

Son 30 gün içerisinde Ether geliştiricilerinin dYdX’in yeni ağına geçiş yaptığı görüldü. Bu durum DYDX fiyatını ikiye katladı. Ancak, geliştirici kazanan ve ekosistemini geliştiren dYdX’te, kritik bir viraj yaklaştı.

dydx kilit açılımı

TokenUnlocks tarafından sağlanan verilere göre, iki hafta sonra 152.16 milyon DYDX’in kilidi açılacak. Yaklaşık değeri 600 milyon dolar olan bu token’lar dolaşıma dahil edilecek. Kilit açılımı sonrası dolaşımda 400 milyon DYDX olması planlanıyor. Bu durumda DYDX, 1,6 milyar piyasa değerine fiyat artışı yaşamadan ulaşacak.

Popüler kripto projesi dYdX, 1 Ocak 2023’te gerçekleşmesi planlanan token kilit açılımını Aralık ayına ertelemişti. Tekrar bir erteleme olup olmayacağı bilinmese de beklenilen kilit açılımının gerçekleşmesi halinde DYDX fiyatında düşüş yaşanabileceği konuşuluyor.

600 milyon dolarlık kilit açılımı sonrası erken yatırımcılara, proje geliştiricilerine ve gelecek girişimlere milyonlarca dolarlık DYDX dağıtılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner