Yükleniyor...

Chainlink (LINK) için çarpıcı veriler: Yükseliş sürecek mi?

Zincir üstü verilere göre Chainlink yatırımcılarının yüzde 56'sı karlı duruma geçerken, günlük LINK işlemleri yüzde 436 artış gösterdi.

Chainlink LINK boğa

Zincir üstü verilere göre Chainlink yatırımcılarının yüzde 56’sı karlı duruma geçerken, günlük LINK işlemleri yüzde 436 artış gösterdi.

Bitcoin spot ETF haberleriyle başlayan boğa koşusunda, Chainlink (LINK) rüzgarı esti. Son ayların en çok yükselen kripto para birimlerinden birisi de LINK oldu. IntoTheBlock, Chainlink üzerine zincir üstü araştırma yaptı.

Verilere göre, geçtiğimiz ay yüzde 76’lık bir yükseliş yaşayan LINK yatırımcılarını nihayet mutlu etti. LINK yatırımcılarının yüzde 56’sı son yükseliş ile birlikte uzun zaman sonra kara geçti. Ayrıca, günlük LINK işlemleri yüzde 436 oranında artış yaşadı.

IntoTheBlock tarafından derlenen zincir üstü veriler, Chainlink (LINK) potansiyelinin devam ettiğini öne çıkardı. Verilerde, çarpıcı detaylar yer alıyor.

IntoTheBlock’un Chainlink verilerine göre, uzun süredir zararda olan ve son yükseliş ile birlikte nihai kara geçen yatırımcı kitlesi yüzde 56’ya ulaştı. Son ayı piyasasında, LINK yatırımcılarının yüzde 70’i zarardaydı. Kara geçen yatırımcıların satış baskısı yaratma ihtimali masada yer alırken, Chainlink verileri farklı bir görüşü ortaya çıkardı. Chainlink’in günlük işlem sayısı ayın en düşük seviyesinden yüzde 436 oranında artış yaşadı. LINK üzerinde işlemlerin sıklaşması, satış baskısının karşılığı olarak ön plana çıkıyor.

Toplam işlem hacminde de benzer bir artış söz konusu. IntoTheBlock verilerine göre, LINK’te, geçtiğimiz hafta günlük 515 milyon dolarlık hacim ortaya çıktı. Chainlink ağında benzer işlem hacmi 2022 yılının Temmuz ayında görüldü. Bir yıl sonra büyük bir genişlemeye tanıklık eden LINK, potansiyel yükseliş sinyali verdi.

İşlem hacmi

IntoTheBlock, verilerde balina hareketliliğini de ele aldı. Balinaların hareketlerine bakıldığında, LINK arzının yüzde 1’inden fazlasını elinde bulunduran cüzdanlar birikim yapmaya devam etti. Balinalar, son bir ay içerisinde 52.450.813 LINK biriktirdi.

LINK balinaları

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner