Yükleniyor...

%1000 Oranında Artış Gösteren AUDIO Nedir? Ne İşe Yarar?

Son 24 saatte %1000 oranının üzerinde artış gösteren Audius (AUDIO), kripto para topluluğunun dikkatini çekmiş durumda.

audius nedir

Son 24 saatte %1000 oranının üzerinde artış gösteren Audius (AUDIO), kripto para topluluğunun dikkatini çekmiş durumda. Alanında uzman trader ve analist Josh Rager da bu kripto para biriminden bahsedenler arasında yer alıyor. Peki nedir AUDIO, ne işe yarar? Neden böylesine bir çıkış yakaladı?

Audius (AUDIO) Nedir? 

Audius, sadece plak şirketleriyle anlaşanlarla değil, tüm müzisyenler için oluşturulmuş yepyeni bir yayın platformudur. Bir hayran kitlesi oluşturun, devam eden çalışmalarınızı paylaşın ve ardından tamamladığınız parçaları tüm dünyanın duyması için yayınlayın. Platformla herhangi bir anlaşma imzalamaya gerek kalmadan insanlara ulaşabilir, büyüyebilir ve para kazanabilirsiniz.

Audius, blockchain tabanlı müzik akışı hizmetinin nihayet bağımsız sanatçıların ihtiyaçlarına dikkat eden bir çözüm olduğunu söylüyor. Audius’un web sitesi, “müzik platformları, şirketlerin veya büyük plak şirketlerinin değil, sanatçıların ve hayranların istediklerini dinlediklerinde en iyi halini aldığını” ve yüklenen parçaların “asla sansürlenemeyeceğini veya kaldırılamayacağını” söylüyor. TechCrunch, Audius’un blok zincirinin “gizli sosunu” taşıdığını söylerken, Yahoo finans, “sektördeki en acil ihtiyaçları yeterince ele aldığını” ifade ediyor.

Audius, tüm müzisyenler ve kullanıcılar için oluşturulmuş yepyeni bir yayın platformudur. Müzik akışını blok zincirine getirmenin merkezi olmayan bir deneyime, daha fazla sanatçı özgürlüğüne ve ölçeklenebilen bir platform oluşturmasına olanak tanıdığını bu proje ile görebiliyoruz.

Audius nedir?

Onu Diğer Müzik Hizmetlerinden Farklı Kılan Nedir?

Audius, bağımsız sanatçılar, hayranlar ve geliştiricilerden oluşan topluluk tarafından kontrol edilmek üzere tasarlanmış dünyanın ilk merkezi olmayan ve açık kaynaklı müzik akışı platformudur. Bu platform tek bir şirket veya büyük plak şirketlerine ait değildir. Avantajları şu şekildedir:

 • 320kbps hi-fi ses (herhangi bir ücretsiz müzik platformunun en yüksek ses kalitesi)
 • Yayından kaldırma veya hesap yasakları yok
 • Yerleşik görselleştirici
 • Açık kaynak kodu
 • Büyük ve küçük sanatçılardan oluşan büyüyen topluluk

audio nedir

Projenin misyonu herkese herhangi bir sesi paylaşma, para kazanma ve dinleme özgürlüğü sunmaktır. Dünyanın pek çok yerinde yaygın müzik sansürü, hayatın sadece kabul edilen bir parçasıdır. Bu nedenle Audius, seslerinin duyulmasını isteyen tüm insanların haklarının korunmasına yardımcı olmak için böyle bir platform oluşturmaya karar vermiş.

Bugün, Audius’un sanatçılara sağladığı başlıca faydalar şu şekilde maddelenmektedir:

 • Müziklerinin nasıl paylaşıldığı ve keşfedildiği konusunda artan kontrol
 • Sanatçı / hayran ilişkisine sahip olma (başka hiçbir platformun sağlamadığı)
 • Sansür direnişi

AUIDO Token Nedir?

Audius platform token’ı (AUDIO) şu işlevlere sahiptir:

 • Güvenlik
 • Özellik erişimi
 • Yönetişim

Audius token’ları, katma değerli hizmetler için teminat olarak istiflenir. Buna karşılık, stake yapanlar sürekli olarak ihraç, yönetim ağırlığı ve özel özelliklere erişim kazanır.

AUDIO, ağ güvenliğini, özel özellik erişimini ve topluluğun sahip olduğu yönetimi etkinleştirir. Audius protokolü herkese herhangi bir sesi paylaşma, para kazanma ve dinleme özgürlüğü verir. AUDIO sayesinde kullanıcılar, ağa aktif katkı sağlayarak platformun geleceğinde söz sahibi olabilirler.

SoundCloud alternatifi, sanatçıların gerçek hayranlarla daha iyi etkileşim kurarak çalışmalarından yaratıcı yollarla para kazanmalarına yardımcı olur. Protokolün, dünyanın müzik kataloğunu savunmak için işbirliği yapan merkezi olmayan bir sanatçı, geliştirici ve hayran topluluğu tarafından sahip olunan ve işletilen bir platform olarak sonsuza kadar yaşaması hedefleniyor.

Audius, dinleyiciler ve içerik oluşturucular arasındaki doğrudan işlemleri kolaylaştıran, herkese herhangi bir ses içeriğini dağıtma, para kazanma ve yayınlama özgürlüğü veren merkezi olmayan bir müzik paylaşım ve akış protokolüdür. AUDIO, ağın yerel yardımcı program token’ıdır ve aşağıdakiler için kullanılır:

 • Keşif veya içerik düğümlerini çalıştırmak için stake etme, böylece kullanıcılar daha yüksek bir hayran keşfi olasılığı ve ağ ücretlerinden pay alırlar;
 • Sanatçı token’ları ve rozetleri gibi özel özelliklerin ve hizmetlerin kilidini açmak ve başarılarını paylaşmak isteyen hayranlardan oylama gücü almak için stake etme;
 • Protokolün gelecekteki yinelemelerini şekillendirmek için protokol yönetişim oylamasına katılmak.

Ekran Resmi 2020 10 23 21.15.12

Ana Ağda Yayınlandı

Audius’un platform token2ı olan AUDIO’nun artık ana ağda (minnet) yayınlandığını bugün duyurdular. Büyüyen sanatçı, hayran ve küratör topluluğuna özel bir sürpriz yapan proje, Audius platformunda kullanılmak üzere özel bir AUDIOdrop ile ilk 10.000 sanatçı ve hayrana 50M dolar AUDIO veya ilk tedarikin %5’ini sunacak.

Öte yandan Binance de AUDIO’yu listeleyeceğini duyurdu. Bu haberin ardından kripto para biriminde ciddi bir yükseliş yaşandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x