Yükleniyor...

Zerocap, Synfini Aracılığıyla Dijital Varlık Hizmeti Verecek

Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'na (ASX) kayıtlı şirketler, dijital varlık yatırım platformu Zerocap aracılığıyla tahvil, hisse seneti, fon veya karbon kredi ticareti yapabilecek.

Avustralya Menkul Kiymetler Borsasi Tokenize Varlik Ticaretine Yesil Isik Yakti

Avustralya Menkul Kıymetler Borsası‘na (ASX) kayıtlı şirketler, dijital varlık yatırım platformu Zerocap aracılığıyla tahvil, hisse seneti, fon veya karbon kredi ticareti yapabilecek.

Pazartesi günü Avustralya merkezli dijital varlık yatırım platformu Zerocap, altyapısını platforma entegre edebilmenin çözümlerini ararken Synfini‘yi başarıyla kullandığını ve Ethereum (ETH) tabanlı tokenize varlıkların takasının başarıyla gerçekleştirildiğini açıkladı.

Bu deneme, Kasım ayında başlatılan ASX’in dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) tabanlı uzlaşma projesi Synfini’nin bir parçası. Platform, müşterilere ASX’in DLT altyapısı sayesinde veri barındırma ve defter hizmetlerine erişim sağlayarak, blockchain uygulamaları oluşturmalarını sağlıyor.

Zerocap ve Synfini, Dijital Hizmetler için Güçlerini Birleştirdi

Zerocap kurucu ortağı ve CEO’su Ryan McCall, Synfini denemelerinin geçen yıl gerçekleştiğini ve kurumsal alanda, özellikle tahvil, fon veya karbon kredilerini tokenleştirmesi ve takas edilmesinin yollarını araştıran şirketler tarafından “çok fazla ilgi gördüğünü” belirtti.

Ryan McCall yaptığı bir açıklamada şöyle dedi:

“Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto varlıkların, tahvillerin, hisse senetlerinin, mülklerin, karbon kredilerin, özel sermayenin ve esasen likit olmayan her şeyin tokenleştirilmesinin ötesinde düşündüğümüzde, burada esasen herhangi bir varlığı tokenize edebileceğimiz ve bunu bir köprü haline getirebileceğimiz güçlü bir değer var. Bu da ASX ekosistemi olarak karşımıza çıkıyor”

McCall, tahviller ve karbon kredileri gibi özellikle “anlaşılması ve erişilmesi zor piyasalarla” uğraşan şirketlerin, maliyetleri verimli bir şekilde düşürmenin, ihraçta zaman kazanmanın ve tokenize teklifler yoluyla daha geniş yatırım erişimi açmanın yollarını aradıklarını belirtti.

ASX’in Synfini aracılığıyla kripto para ticareti sunup sunamayacağı sorulduğunda McCall bu soruya “evet” cevabını verdi, ancak ASX ve diğerleri öncelikle gerçek dünya varlıklarını tokenleştirmeye odaklanıldığından bu alanda herhangi bir ilgi görmediğini de ekledi.

McCall, Zerocap’ın, yasal onay için gerekli adımları henüz tamamladığı için, yakın gelecekte Synfini aracılığıyla varlık tokenleştirme ve alım satım hizmetlerini resmi olarak başlatmayı düşünebileceğini belirtti.

McCall verdiği bir demeçte şunları söyledi:

“O zamandan beri her türlü kurumsal yazılımlarda değişim için sertifikasyon süreçlerinden geçiyoruz. Bu da tahmin edebileceğiniz gibi oldukça sıkı bir süreç. Sertifikamızı yeni edindik ve bunu her şeye yaymaya başlıyoruz”

McCall ayrıca, ASX’in dijital varlık ticaretine ev sahipliği yapmak için saygın bir kaynak olması nedeniyle, bunu yapmanın kripto sektörüyle ilgili karşı taraf riski konusundaki kurumsal endişeleri azaltacağını vurguladı. Bu kaygıyı geçtiğimiz dönemlerde yaşanan olaylar sebebiyle anlamanın oldukça kolay olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner