Yükleniyor...

ZIK Coin Nedir? Ziktalk (ZIK) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda ZIK coin nedir, kripto para birimi Ziktalk nedir, ZIK coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Ziktalk ZIK

Bu yazımızda ZIK coin nedir, kripto para birimi Ziktalk nedir, ZIK coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte Ziktalk (ZIK) coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

Sosyal medya kullanıcılarının sayısı son yıllarda hızla artarken, kullanıcıların hikayeler paylaşmasına olanak sağlayan ve eğlenceli içerikler sunan platformlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Ancak, bu platformlar genellikle anında ve doğrudan kullanıcıdan kullanıcıya telafiyi etkinleştirmez. Bu durumu değiştirmek için Ziktalk (ZIK), kullanıcıların içerikleri için doğrudan birbirlerini ödüllendirmelerini sağlayan ve aktif ağ katılımını teşvik ederken, kullanıcıların değer katkıları için uygun şekilde telafi edilmesini sağlayan bir Web3.0 kısa video platformu olarak oluşturuldu. 

Ziktalk (ZIK) Nedir?

650.000’den fazla kullanıcıya sahip bir Web 3.0 kısa video platformu olan Ziktalk, kullanıcıları ekosistemin büyümesine fayda sağlayan katkılar için ödüllendiren “sosyal madencilik” konsepti aracılığıyla içerik oluşturucuların ve tüketicilerin uygulama içindeki etkileşimler için ZIK belirteçleri kazanmalarına olanak tanır, bu nedenle, yoksulluk sınırının altında kazanan içerik oluşturucuların ve gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcıların %98’ine para kazanma fırsatları sağlıyor.

Kısa ve dikey videolar, mobil cihaz içeriği tüketimi için mükemmeldir. Ziktalk’ta yaratılış videolarından cevaplara kadar tüm kullanıcı etkileşimleri kısa videolar ile yapılmaktadır. Ziktalk, yalnızca en umut verici video formatına odaklanarak, yaratıcı içerik oluşturmanın teşvik edildiği ve ödüllendirildiği bir platform olmak için metin kullanımını tamamen ortadan kaldırmıştır.

Ziktalk ile içerik oluşturucular kısa videoları dünyayla paylaşabilir ve ne kadar çok etkileşim alırlarsa o kadar çok kazanırlar. Sadece içerik oluşturucular değil, sadece başkalarının videolarını izlemeyi seven kullanıcılar da ödüllendirilebilir. Kullanıcıların aldığı her beğeni, yorum ve takip için, nakde dönüştürülebilen ZIK tokenleri alırlar.

Ziktalk, kaydolma madenciliği, yönlendirme madenciliği, aktivite madenciliği ve topluluk madenciliği dahil olmak üzere Ziktalk’taki sosyal faaliyetler yoluyla ZIK kazanma uygulamasına atıfta bulunan “sosyal madencilik” adı verilen bir kavram aracılığıyla ZIK tokenleri kazanmanın yeni bir yolunu sunar. ZIK’in token arzının yarısı sosyal madencilik havuzuna tahsis edildiğinde, kullanıcılar sadece Ziktalk uygulamasını kullanarak ZIK tokenleri kazanma fırsatına sahip olacaklar. Ayrıca Ziktalk, kullanıcıların ZIK ödüllerini tutmak, göndermek ve almak için kullanılabilecek cüzdan hizmeti de sağlar.

Endonezya, Filipinler, Hindistan vb. gibi nüfusun yoğun olduğu az gelişmiş bölgelere ulaşmak için muazzam bir fırsat olduğunu fark eden Ziktalk, bu bölgelerdeki kullanıcıların sosyal madenciliğe katılmalarını ve düşük giriş bariyeri ile geçimlerini sağlamalarını sağlıyor. Ziktalk, ürün ve hizmetleriyle dünyayı birbirine bağlamayı ve bunda rol oynayanları ödüllendirmeyi amaçlıyor.

ZIK Token Hakkında

ZIK, Ziktalk ekonomisinin yerel para birimidir. Değer değiş tokuşu yapıldığında, ZIK bir kullanıcıdan diğerine aktarılacaktır. Kullanıcılar, takas dışında, Ziktalk’ın sosyal madenciliği yoluyla ZIK tokenleri elde edebilir.

ERC-20 tabanlı olarak geliştirilen ZIK’in toplam 10 milyar (yani 10.000.000.000) token arzı var. Bu token’ların %50’si sosyal madencilik havuzuna (%30 etkinlik havuzu, %15 kayıt havuzu ve %5 yönlendirme havuzu için), %30’u token satışına, %10’u ekibe tahsis edilir, 5 %3’ü ortaklara, %3’ü lütuf ve kalan %2’si danışmanlara tahsis edilir.

Ziktalk (ZIK) Coin Yorum ve Geleceği 2022

ZIK coinin sizin için iyi bir yatırım olup olmadığı kişisel durumunuza ve risk iştahınıza bağlıdır. Kripto para birimleri yüksek riskli varlıklardır. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmalı ve kabul etmeye hazır olduğunuz risk seviyesini değerlendirmelisiniz. Asla kaybetmeyi göze alamayacağınız paraya yatırım yapmayın.

ZIK 1Y graph coinmarketcap
Ziktalk (ZIK) Grafiği

ZIK Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ZIK Coin 0.108532 TL TL’den işlem görüyor. ZIK Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -4.67% değişim gösterdi. ZIK Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 13 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 1,517,079 $ dolar seviyesinde.

ZIK Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ZIK Coin 0.003285 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Mart ayı itibariyle ZIK Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 0,02313 dolarla kaydetti. Bununla birlikte ZIK yılın en düşük seviyesini ise 0.00007477 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner