Yükleniyor...

zkSync Ağındaki Merlin Hack’lendi!

Katman-2 ağı zkSync üzerinde hizmet veren merkeziyetsiz borsa Merlin, 1,82 milyon dolarlık bir hack'e maruz kaldı.

hack

Katman-2 ağı zkSync üzerinde hizmet veren merkeziyetsiz borsa Merlin, 1,82 milyon dolarlık bir hack’e maruz kaldı.

Ethereum ölçeklendirme ve katman-2 ağı zkSync, güçlü bir ekosistem oluşturmak için yoğun mesai harcıyor. zkSync ekosisteminde birçok proje hayata geçmeye başladı. Merkeziyetsiz borsa Merlin, zkSync ağını kullanarak kullanıcılara hizmet veriyor. Son olarak Merlin, CertiK’ten sözleşme kontrolü aldıktan hemen sonra 1,82 milyon dolarlık bir hack’lenmeyle karşı karşıya kaldı.

zkSync Ağında Yer Alan Merlin, 1,82 Milyon Dolar Kaybetti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CertiK’ten kod onayı alan Merlin, kısa süre sonra 1,82 milyon dolar değerinde bir hack’lenmeye maruz kaldı. CertiK, zkSync ağını kullanan projenin özel anahtar yöntemiyle ilgili problemler neticesinde saldırıya uğradığını tespit etti. CertiK’e göre bu hack, mutlak bir kod istismarından dolayı kaynaklanmıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan CertiK, denetimlerin özel anahtar sorunlarını engelleyemediğini ve projedeki en iyi uygulamaların her zaman vurgulandığını aktardı. Ayrıca CertiK, herhangi bir usulsüzlük tespit etmesi durumunda yetkililer ile birlikte çalışacağının altını çizdi.

Ayrıca, zkSync launchpad projesi olan eZKalibur, 1,82 milyon dolarlık saldırının arkasında kötü amaçlı bir kod tespit ettiğini duyurdu. Merlin, kullanıcılarından web sitesine bağlı cüzdanlarının erişim iznini iptal etmelerini talep etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x