Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri 0x Coin (Zrx) Nedir?

0x Coin (Zrx) Nedir?

ABONE OL:google-news

0x Coin’i kısaca tanımlamak gerekirse, herkes tarafından kullanılabilen akıllı sözleşmeler sistemidir. Ethereum blok zincirinin en iddialı tokenlerinden biridir ve sembolü de Zrx’dir.

Uzun uzun anlatmaya gelince, Ethereum blok zincirinin bir parçası olan ve merkezi olmayan takas platformu sunmak için tasarlanmıştır. Yani, herhangi bir Ethereum zincirinde doğmuş olan coinlerin faydalı işlem görmesine ve değişim göstermesine olanak sağlamaktadır. 2016 yılında kurulmuştur. Açık bir protokol olarak da tanımlanabilir ve ücrete tabi değildir. Kripto para yatırımcıları 0x Coin sistemi aracılığıyla merkezi olmayan borsaları kullanabiliyorlar. Bu protokole göre, gelecekte tüm varlıkların kendi tokeni olacağı iddia ediliyor.

0x (ZRX) Nasıl Çalışır?

Merkezi olan sistemlere karşı tepki olarak ortaya çıktı denebilir. Merkezi sistemlerde karşılıklı güven söz konusudur; yapılan işlemlerde vergiler ve kısıtlamalar devreye girer. Bu durumları ortadan kaldırmanın yolu olarak merkezsiz sistemler yaratıldı. Tabi ki bu sistemde de belli başlı sorunlar bulunuyor; her şey gibi merkezsiz sistem de kusursuz değil. Likidite sıkıntısından dolayı işlem hızları ve ücretleri değişkenlik gösterebiliyor.

0x (ZRX) Güvenli midir?

Merkezileştirilen kripto paralar, tek bir yönetimin denetiminde olduğu için ataklara karşı savunmasız görülürler. Merkezsiz borsalar ise, bu açığı ortadan kaldırmak için bir sistem geliştirmişlerdir. Savunması daha yüksek, yavaş işleyen fakat merkezli sisteme göre daha güvenli bir protokoldür.

0x’in (ZRX) Piyasa Değeri Nedir?

ZRX, başta da değindiğimiz gibi Ethereum zincirinden gelmektedir. Piyasadaki arz değeri 1.000.000’dur. Aşağıdaki tabloda, yazım sırasındaki güncel değerini görebilirsiniz.

0x (ZRX)

Her zaman belirttiğimiz gibi, kripto para dünyası için kesin kanaat belirtmek doğru değildir. Fakat pek çok öngörü, ZRX’in iyi getiri sağlayacak özelliklere sahip olduğu yönünde. Sahip olduğu sistemle yatırımcılara güven teşkil ediyor ve bu da onu avantajlı kılıyor. Birden fazla iş ortağına sahip olması da ZRX’in güçlü olduğunun kanıtı niteliğindedir.

0x (ZRX) Nasıl Satın Alınır?

ZRX satın almak için OKEx borsasını kullanabilirsiniz. Sahip olduğunuz ZRX’leri saklamak için ihtiyacınız olan cüzdan içinse Ethereum’a özel tasarlanan MyEtherWallet’ı kullanabilirsiniz.

Son olarak;

Tüm bu özelliklerinden ötürü 0x (ZRX), tercih oranı yüksek olan coinler arasında yer almaktadır. Şu döneme kadar en fazla kullanıcıya sahip olan ilk ERC20 tokeni unvanıyla, tercih edildiğini kanıtlar durumda. Yaratıldığı günden bu yana, borsaların gözdesi haline geldiği söylenebilir.

Her zaman olduğu gibi, ZRX için de alım-satım yapmadan önce piyasayı takip etmenizde fayda var. Alışıldığı üzere, tüm yatırım borsaları gibi kripto para borsası da dünya gündeminden ve farklı etkenlerden dolayı iniş-çıkışlar yaşamaktadır. Düzenli takip ederek yatırım hareketlerinizi daha doğru şekilde belirleyebilirsiniz. ZRX yatırım yapılmayı düşünebileceğiniz, değerlendirmeye alabileceğiniz coinlerden biri diyebiliriz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Başak B. Cumalı
Başak B. Cumalı
1988 yılında İstanbul'da doğdu. Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunu. Çeşitli ajans deneyimlerinden sonra freelance olarak devam ettiği mesleğine farklı sektördeki markalar için içerik üretimi ve fotoğraf çekimleriyle devam ediyor. Kripto para dünyasına olan ilgisini yazarlıkla destekliyor.

Öne Çıkan Başlıklar