Yükleniyor...

Çin Komünist Partisi Kripto Para Dünyasına Odaklanıyor

Blockchain ve yapay zeka hakkında bilgi edindikten sonra Çinli Komünist Parti yetkilileri, bir dizi kitap aracılığıyla yeni teknolojiler hakkında öğrendiklerinin bir parçası olarak kripto dünyasına da odaklandı.

in komünist partisi kriptoya odaklanıyor

Blockchain ve yapay zeka hakkında bilgi edindikten sonra Çinli Komünist Parti yetkilileri, bir dizi kitap aracılığıyla yeni teknolojiler hakkında öğrendiklerinin bir parçası olarak kripto dünyasına da odaklandı. Şimdiye kadar, herkes yarının Çin’inin teknolojide “kural koyucu” olarak ortaya çıkmak için Bitcoin’in temel teknolojisine güvenmekte olduğunun farkında. Başkan Xi Jinping, Çin Komünist Partisi yetkililerinin ve hükümet kurumlarının her seviyedeki yorumlarını harekete geçme çağrısı olarak görmelerini istedi.

Teknolojinin geleceğini yönetme yarışında Çin, blockchain ve dijital para biriminin ortaya çıkışının tarih boyunca gerçekleşmesinin zorunlu olduğunu fark etti. Böylece amaç, yarının küresel para sistemini daha iyi kavramak için bu teknolojilerin daha ince nüanslarını anlamak olarak kabul edildi.

Yeni Bir Kitap Yayınlandı

Çin Halk Bankası’ndan endüstri uzmanları ve hükümet düzenleyicileri tarafından yazılan makalelere ek olarak Merkez Parti Okulu, Çin Komünist Partisi yetkilileri için kripto paralara odaklanan yeni bir kitap yayınladı. Amaç, kripto dünyasına, bugünün gençler üzerindeki artan etkisine ve geleceği kalıcı olarak belirleyecek teknolojiler hakkında bilgi sunmak olarak belirlendi. Kitabın ilk kısmı okuyucuların dikkatini fiat para biriminin kökenlerine, mevcut kredi sistemindeki boşluklara ve bunun üstesinden gelme ihtiyacına dikkat çekiyor. Daha sonra Bitcoin’in doğumuna, artan önemine ve mevcut para sisteminin eksikliklerini gidermeye nasıl yardımcı olduğuna geçiş yapıyor.

Kitap aynı zamanda kripto paraların geleceğini, ülkedeki dijital varlık borsalarının doğasını anlatıyor. Kitap, ICO’ların yarının girişimlerini finanse etmede nasıl önemli bir rol oynadığını detaylandırıyor. Yazarlar ayrıca Komünist Parti yetkililerine zorluklar ve karşılıklar hakkında genel bir fikir vermek için bu yeni teknolojiyi çevreleyen mevcut düzenlemelerden bahsediyorlar.

Dijital Yuan’a Odaklanma

Çok beklenen ve yakında piyasaya sürülecek olan devlet destekli dijital yuanın kaynağına, önemine ve ödeme sistemi üzerindeki etkisine ayrılmış tam bir bölüm alıyor. Buna ek olarak, uzmanlar Çin CBDC’sini Facebook’un Libra projesi gibi diğer sabit paralardan ayıran şeyin kapsamlı bir analizini yapıyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner