Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Zorluğunda Yüzde 6 Düşüş

Bitcoin madencileri, Bitcoin'in yüzde altı negatif zorluk ayarlamasından sonra biraz rahatlayabilir.

bitcoin madenciliği zorluk seviyesi yüzde 6 düştü

Bitcoin madencileri, Bitcoin’in yüzde altı negatif zorluk ayarlamasından sonra biraz rahatlayabilir. Bir blok oluşturmanın ne kadar zor olduğunu ölçen Bitcoin’in madencilik zorluğu, yüzde altı oranıyla 15.14 trilyona düşürdü. Bu, kripto para biriminin 2020’deki üçüncü olumsuz düzenlemesi. Bunun 11 Mayıs’ta meydana gelen halving sonucunda bir kenara itilen daha küçük oyunculara biraz rahatlama vermesi bekleniyor.

Bitcoin Blok Üretimini Hızlandırmak

Satoshi’nin dahice tasarımına göre Bitcoin, oyun alanını dengelemek için her 2016 blokta bir madencilik zorluğunu otomatik olarak ayarlayacak şekilde programlandı. Blok ödülü 6.25 BTC’ye düştükten sonra, küçük ölçekli madencilerin bir kısmı bir kenara çekildi ve bu da yüzde 40’lık bir hashrate düşüşüne yol açtı. Sonuç olarak, Bitcoin’in blok üretim hızı önemli ölçüde yavaşlamaya başladı ve 17 Mayıs’ta sadece 95 blok doğrulandı. Negatif zorluk ayarlaması nedeniyle, yeni paralar daha hızlı bir şekilde çıkarılabilecek.

Bitcoin’in madencilik zorluğu, Mart ayında ‘Kara Perşembe’ fiyat çöküşünden sonra yaklaşık yüzde 16 oranında düştü. Bu, tarihin ikinci en büyük negatif zorluk düzenlemesiydi (ve Kasım 2011’den bu yana en büyük düzeltmedir). Bununla birlikte, arz kesintisinin eşiğinde, daha fazla madenci daha yüksek sübvansiyonlara ulaşmak çin ağa akın ettiğinde 16.10 trilyona (T) yaklaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner