Yükleniyor...

Borsalardan Çekilen Bitcoin’ler Yükselişin Habercisi Olabilir

Blockchain araştırma firması Glassnode tarafından hazırlanan rapora göre, Bitcoin kullanıcıları kripto paralarını rekor oranlar ile borsalardan çekiyor.

borsalardan cekilen bitcoinler yukselisin habercisi olabilir

Blockchain araştırma firması Glassnode tarafından hazırlanan rapora göre, Bitcoin kullanıcıları kripto paralarını rekor oranlar ile borsalardan çekiyor. Glassnode’a göre bu durum kısa zamanda yaşanacak bir yükselişin habercisi olabilir.

Yayınlanan raporda, Bitcoin’in genel piyasa sağlığının oldukça güçlü olduğuna ve 10.000 dolar seviyesi ile sürekli flört halinde bulunan Bitcoin’in güçlü bir konumda olduğuna dikkat çekildi.

Glassnode’un yayınladığı raporda, kullanıcılar Bitcoin’lerini tabiri caiz ise sürüler halinde geri çekiyor. Bitcoin sahipleri, 12 Mart tarihinde yaşanan ve kripto piyasaların tarihine “Kara Perşembe” olarak geçen tarihi çöküşten bu yana, bakiye anlamında borsalarda inanılmaz bir düşüş trendinin hakim olduğu belirtildi.

Rapora göre yaşanan bu değişim, kullanıcıların ellerindeki Bitcoin’leri uzun vadede saklamak istemesinden kaynaklı olarak görülüyor. Raporda ayrıca belirtilen, küçük hesap sahiplerinin sayısında yaşanan artış da bu teoriyi destekliyor.

Diğer bir yandan Bitcoin sahiplerinin fonlarını neden merkezi borsalardan çektiğine dair ortada başka faktörler de var. Daha öncelerinde Bitcoin’in ani düşüş ve ani yükselişlerinde özellikle BitMEX borsasında yaşanan teknik aksaklıklar sebebi ile kullanıcıların borsalara olan güveninde zayıflama mevcut. Bunun yerine Bitcoin sahipleri kripto paralarını borsalardan uzaklaştırarak kendilerini daha güvende hissedecekleri cüzdanlara çekiyorlar.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 9.673 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner