Yükleniyor...

Değerini 100’e Katlayan LEND, Bitcoin’den (BTC) Önce Yükseliş Gördü

Ethereum tabanlı eşler arası borç verme platformu, kullanıcıların mevduatlardan faiz kazanmalarını ve sabit veya değişken faiz oranıyla borçlanmalarını sağlar.

100X Yapan LEND Bitcoin’den BTC Önce Ay’a Ulaştı

Ethereum tabanlı eşler arası borç verme platformu, kullanıcıların mevduatlardan faiz kazanmalarını ve sabit veya değişken faiz oranıyla borçlanmalarını sağlar. Aave’in iş modelinin merkezinde platformun kurum içi finansmanını destekleyen bir kripto para birimi simgesi olan LEND yer alıyor.

Satılabilir bir varlık olarak, LEND fiyatı Aave’in ortaya çıkan merkezi olmayan finans alanındaki büyümesini yansıtır. Ve token 2020’ye kadar sahiplerini hayal kırıklığına uğratmadı.

LEND/USD döviz kuru bu yıl yüzde 1.500 arttı. Bugün, parite YTD’si 0,314 dolara ulaştı. LEND, benzer şekilde Bitcoin’e karşı günlük yüzde 30 değer kazandı. 2019 yılında 29 sathoshi olan LEND yazım itibariyle 100 kattan fazla artarak 3110 sathoshi’ye yükseldi ve BTC karşısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Aave (LEND) Ralli Başlangıcı

Bu yıl Aave tokeninin kazançlarının çoğu daha geniş bir kripto yükseliş trendinden geliyor. Kripto para birimlerinin ortaklaşa yaklaşık 200 milyar dolar kaybettiği meşhur küresel pazar kazasında LEND de neredeyse yüzde 73 düştü.

Ancak, Mart ayı sonunda Federal Reserve’in açık uçlu teşvik politikası piyasaların iyileşmesine yardımcı oldu. Bitcoin, Mart ayındaki endeksinden %170’e kadar yükseldi. Bu arada, BTC’ye rakip olan kripto para birimleri daha yüksek değerlere ulaştı.

LEND özellikle gelişen DeFi çılgınlığından faydalandı. Merkezi olmayan finans modellerine dahil olan kripto para birimi tokenlerin çoğu, depolama, borç verme veya faiz olsun, ikinci çeyrekte üç haneli yüzdelerle yükseldi.

Aave, arka arkaya güncellemeleri açıklayarak üçüncü çeyreğe giren DeFi hype’ı da kullandı. 7 Temmuz’da, platformun CEO’su Stani Kulechov Kredi Temsilcisini tanıttı. Hizmet, borçluların teminat göstermeden Aave’den kredi almasını sağlıyor. LEND / USD döviz kuru, duyurudan bir gün sonra yüzde 27 arttı. Yükselirken küçük gerilemeler yaşadı.

3 Milyon Dolarlık Yatırım

Aave’in son üst üste yaptığı hareket, 3 milyon dolarlık büyük bir yatırımın gelmesine sebep oldu. Teknoloji odaklı riskten korunma fonu Three Arrow Capital ve risk kapitalisti Framework Ventures, söz konusu meblağı Aave’ye LEND tokenleri karşılığında yatırdı. Dune Analytics tarafından sağlanan verilere göre, yatırım Aave’i en iyi DeFi projeleri sıralamasında  üçüncülüğe çıkardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner