Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Kırmızı Alarm mı Veriyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı, haziran başından bu yana ilk defa satış sinyali verdi.

bitcoin btc fiyatı kırmızı alarm mı veriyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, haziran başından bu yana ilk defa satış sinyali verdi. Bloomberg’in GTI indikatörüne göre Bitcoin fiyatı başka bir düşüşün eşiğinde olabilir.

Bitcoin Bloomberg İndikatör GTI
Kaynak: Bloomberg

Lider kripto para biriminin 10 bin dolar seviyesini kırmaya çalıştığı haziran ayından bu yana ilk kez bir satış sinyali yaşanıyor. Birçok trader GTI’yi karşı bir indikatör olarak kabul etmek istese de, aslında piyasada büyük geri dönüşleri belirlemek için oldukça güvenilir bir gösterge olduğu kanıtlanmıştır. İndikatör kripto para biriminin “Kara Perşembe” olaylarının etkilerini yaşadığı mart ayı sonlarında, üç ay içinde ilk güçlü alım sinyalini gösterdi. BTC daha sonra mayıs ayı sonuna kadar bu noktadan itibaren yüzde 55’ten fazla artış gösterdi.

9 Bin Dolar Kaybedilmemeli

Miller Tabak + Co stratejisti Matt Maley, 9 bin doları boğalar için çok önemli bir seviye olarak tanımlıyor. Bunu kaybetmek daha fazla olumsuz baskıya yol açacaktır. Maley, şu ifadeleri kullanıyor:

“9 bin doların altında bir kırılma Bitcoin’de sarı bir uyarı bayrağı oluşturacak.”

Maley, 8 bin 600 dolara doğru düşüşün de kırmızı bayrağı “göstereceğini” sözlerine ekledi. Bir diğer popüler tüccarı Josh Rager ise kısa süre önce BTC’nin nisan ayının sonundan bu yana en düşük seviyesi olan 7 bin dolara kadar gerileyebileceğini tahmin etti.

Boğalar Tosladı

Bitcoin boğaları, geçtiğimiz ay için ayılarla savaşıyor ve en son yaşanan Twitter hack skandalı ikincisine bir avantaj sağlayabilir. BTC fiyatı, politikacıların ve ünlülerin birden fazla hesabının ele geçirilerek BTC dolandırıcılığı yapılmasının ardından 6 Temmuz’dan bu yana en düşük seviyesi olan 9 bin 26 dolara geriledi. Ancak, opsiyon trader’ları bu haberin önümüzdeki ay daha fazla dalgalanmaya neden olacağını düşünmüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner