Yükleniyor...

Cüneyt Özdemir: “Elon Musk’ı Hack’leyen Düzen, Bize Neler Yapmaz!”

Coinkolik'in daha önce bildirdiği üzere, dün akşam saatlerinde Twitter hack'lenme skandalı patlak vermiş, dünyaca ünlü birçok ismin 'verified account' yani onaylı hesapları saldırıya uğramıştı.

WhatsApp Image 2020 07 16 at 16.32.55

Coinkolik’in daha önce bildirdiği üzere, dün akşam saatlerinde Twitter hack’lenme skandalı patlak vermiş, dünyaca ünlü birçok ismin ‘verified account’ yani onaylı hesapları saldırıya uğramıştı. Bu isimlerin Twitter hesaplarından atılan tweet’lerde; takipçilerden belirtilen adrese Bitcoin göndermesi istenmiş, karşılığında ise iki katı Bitcoin gönderileceği belirtilmişti.

Bu tarz dolandırıcılık haberlerine -ne yazık ki- kripto paraların anonimlik gibi özelliklerini kötüye kullanan insanlar sebebiyle, kripto para topluluğu çok kez şahit olmuştur. Dün yaşanan gelişmelerde ise, ilk kez Bitcoin’in adı kullanılarak bu denli büyük çapta bir kripto para dolandırıcılığına girişilmiş, ünlü siyasi figürlere kadar birçok ismin hesabı hack’lenmiştir. Bu ünlü isimlerin arasında; Elon Musk ve Barack Obama gibi isimler de bulunmaktadır.

Dolandırıcılar bir gizlilik odaklı kripto para birimini tercih etmek yerine, Bitcoin ile dolandırıcılık yapmayı tercih etmiştir ve bu tarzda büyük bir saldırı için görece az bir kazanç elde etmişlerdir. Bu da birçok kişiye, arka planda nedenin farklı olduğunu düşündürtmektedir.

Bitcoin’e ve Twitter’a Etkisi

Şüphe yok ki dün gerçekleşen olay, Bitcoin’in adını daha geniş kitlelere duyurmuş; Twitter’ın ise güvenilirliğine zarar vermiştir. Bitcoin’in bu reklama ihtiyacı var mıydı veya bu durumun sonuçları neler olabilir, ilerleyen günlerde göreceğiz. Bu konuda kripto para trader’ı Crypto Kemal de şu yorumlarda bulundu:

“Evet bütün dünya Bitcoin’i konuşuyor, evet dünyanın en iyi reklamı oldu, fiyata pozitif de etki edebilir. Ancak bu işin bir faturası olacak, olur da Bitcoin’e kesilir ise aptal bir hacker, topluluğun başına büyük iş açmış olabilir… Gülüp geçiyoruz ancak kritik bir gündem…”

15 Temmuz akşamı yaşanan hack’lenme olayı, dün akşam Twitter Trend Topic listesine girdi ve en konuşulan konulardan biri oldu. Birçok kişi yaşanan durumu sorgularken, kendi hesaplarının güvenliğinden de endişe duyduğunu belirtti.

Sosyal medyanın popüler isimlerinden, gazeteci ve haber spikeri Cüneyt Özdemir de dün yaşanan büyük Twitter skandalına dair açıklamalarda bulundu. Özdemir duyduğu endişeyi aktararak şunları belirtti:

“Elon Musk’ı, Bill Gates’i Jeff Bezos’u, Barack Obama’yı hackleyen düzen, bize neler yapmaz!”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner