Yükleniyor...

3 milyon dolarlık AVAX’ın çalındığı Stars Arena’dan müjdeli haber!

Geçtiğimiz günlerde güvenlik ihlali sebebiyle fon kaybı yaşayan Stars Arena, yeniden işlem almaya başlayacak.

avax 1

Geçtiğimiz günlerde güvenlik ihlali sebebiyle fon kaybı yaşayan Stars Arena, yeniden işlem almaya başlayacak. X üzerinden yapılan duyuruda, “Arena’nın varlıkları artık güvenli bir şekilde altyapımıza aktarılıyor ve ticaret faaliyetleri çok yakında yeniden etkinleştirilecek.” ifadeleri yer aldı.

3 milyon dolarlık AVAX hacklenmişti

Avalanche ağında faaliyet gösteren Stars Arena, yeniden hizmet vermeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde güvenlik ihlali yaşayan ve bu sebeple ciddi bir fon kaybı yaşayan platform, yakın zamanda fonların yüzde 90’ının kurtarıldığını açıklamıştı.

Platformun X hesabından yapılan paylaşımda ise şu ifadeler kullanıldı:

“Size heyecan verici bir güncelleme sunmaktan heyecan duyuyoruz! Stars Arena’nın varlıkları artık güvenli bir şekilde altyapımıza aktarılıyor ve ticaret faaliyetleri çok yakında yeniden etkinleştirilecek.

Ekip olarak @0xPaladinSec gibi değerli paydaşlarımızın yanında, yorulmadan 24 saat çalışıyoruz. Amacımız sizlere daha güvenli, daha verimli bir ortam sunarak en iyi deneyimi yaşatmaktır.

Gelişmelerden haberdar olmak ve bu muhteşem gelişmeleri kaçırmamak için bizi takip etmeye devam edin. Daha fazla güncelleme ve ayrıntı için gözlerinizi ve kulaklarınızı açık tutun!

Desteğiniz için teşekkürler. Birlikte daha parlak bir geleceğe doğru ilerliyoruz!”

Ne olmuştu?

Avalanche ağında bulunan ve AVAX’ın yükselişine katkı sağlayan SocialFi platformu Stars Arena geçtiğimiz günlerde hacklenmişti. Platform kullanıcılarının AVAX’larının içerisinde olduğu havuz boşaltılmış, havuzda bulunan 3 milyon dolarlık AVAX çalınmıştı. Kullanıcılar, havuz boşaltıldığı için ellerinde bulunan hisseleri satamamıştı.

Stars Arena’nın hacklenmesi, AVAX’ı da etkilemişti. AVAX, zirveye yürüdüğü boğa koşusunu sonlandırmış ve haber etkisiyle yüzde 8’lik bir düşüş yaşamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner