Yükleniyor...

Dolandırıcılar Fantom’u hedef aldı: En az 7 milyon dolarlık ETH kayıp!

Fantom Vakfı çalışanı, dolandırıcıların hedefi oldu.

fantom

Fantom Vakfı çalışanı, dolandırıcıların hedefi oldu. Yapılan hack saldırısında, çalışanın kişisel fonlarından en az 7 milyon dolar değerinde ETH kaybedildi. Fantom’dan yapılan açıklamada ise kullanıcı fonlarının güvende olduğu vurgulandı.

“Kullanıcı fonları güvende”

Ağ üzerindeki verilere ve Fantom Vakfı Direktörü Andre Cronje’nin yorumlarına göre, Fantom Vakfı’nın bir çalışanı bugün yaşanan bir güvenlik açığı sonrası hacklenerek en az 7 milyon dolarlık kripto varlık kaybetti.

Yapılan açıklamada vakfın fonlarının güvence altına alındığı şu ifadelerle belirtildi:

“Tüm vakıf fonları güvence altına alınmıştır. Ancak bir Fantom çalışanı bir saldırıda hedef alındı ve kişisel fonları çalındı.”

Fantom Telegram kanalındaki bir yönetici, bunun Chrome tarayıcısındaki sıfır gün (zero-day) açığından kaynaklandığını söyledi. Yönetici, cüzdanların Fantom Vakfı’na ait olduğunu belirtti. Çalınan fonları alan cüzdanın ise yaklaşık 7 milyon dolar değerinde 4 bin 500 adet ETH içerdiği kaydedildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner