Yükleniyor...

5 milyar dolarlık transfer panik yarattı: Bitcoin düşüşte!

Bitcoin (BTC), çöken kripto borsası MtGox'a ait cüzdanların, yaklaşık 5 milyar dolar değerindeki 75 bin 21 BTC'yi bilinmeyen bir cüzdana taşımasının ardından yüzde 2 düştü.

bitcoin tasfiye2

Bitcoin (BTC), çöken kripto borsası MtGox‘a ait cüzdanların, yaklaşık 5 milyar dolar değerindeki 75 bin 21 BTC’yi bilinmeyen bir cüzdana taşımasının ardından yüzde 2 düştü.

Bitcoin’deki korkutan transfer, feshedilmiş kripto borsası Mt. Gox’un BTC varlıklarını Ekim ayından önce alacaklılara iade etme planının öncesinde gerçekleşti. Onchain verileriyle tanınan X hesabı Whale Alert, 28 Mayıs X gönderilerinde 3.999 BTC ile 16.500 BTC’nin üzerinde dört adet onchain istatistiğini ortaya çıkardı.

mtgox kripto bitcoin

Mt. Gox’un Bitcoin üzerindeki tehditi devam ediyor

Blockchain araştırma firması Arkham Intelligence, Türkiye saati ile 28 Mayıs’ta 04:41’den 07:54’e kadar, birden fazla Mt. Gox soğuk cüzdanından yapılan ve çoğu tek seferde 2.000 BTC’yi hareket ettiren toplam 21 transfer dahil olmak üzere dört işlem yayımladı.

Mt. Gox, 32.137 BTC’yi aynı adrese taşıyarak toplam varlığını 5 milyar doların üzerinde Bitcoin değerine getirdi. Tüm işlemler aktif olmayan tek bir adresi işaret ediyordu. Arkham, Mt. Gox’un hâlâ 9,36 milyar doların üzerinde değerde yaklaşık 138.000 BTC’ye sahip olduğunu gösteriyor.

Mt. Gox’un mütevelli şirketi Nagashima Ohno ve Tsunematsu, Bitcoin’in nereye ve neden taşındığına ilişkin soruya hemen yanıt vermedi. Bitcoin, Mt. Gox BTC’nin hareket etmesinin ardından yaklaşık yüzde2 düştü ve CoinMarketCap’e göre ilk transfer sırasındaki 69.374 dolardan şu anda 67.875 dolardan işlem görüyor.

Geçen ay, K33 Research analistleri Mt. Gox dönemi Bitcoin’in hareketinin piyasayı korkutacağı ve piyasada baskı yaratacağı konusunda uyarmıştı. Mt. Gox’un nihai geri ödeme tarihi 31 Ekim. Mütevelli heyeti Ocak ayında alacaklılarla temasa geçerek kimliklerini doğrulamaya ve geri ödeme için hesap değiştirmeye başladı .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner