ABD Başsavcı Yardımcısı, Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibini Başlattı • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Başsavcı Yardımcısı, Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibini Başlattı

ABD Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco, 2021 Aspen Siber Zirvesi'nden yaptığı konuşmada, ulusal bir kripto para birimi uygulama ekibi başlatıldığını duyurdu.

abd kripto

ABD Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco, 2021 Aspen Siber Zirvesi’nden yaptığı konuşmada, ulusal bir kripto para birimi uygulama ekibi başlatıldığını duyurdu.

Yeni girişimle beraber menkul kıymetler ve bankacılık uygulamalarının birleştirilecek. Ekip, kara para aklama ve siber güvenlik uzmanlarından oluşacak.

“Bugün Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibini başlatıyoruz. Kara para aklama platformlarının peşine düşmekten çekinmeyeceğiz ve savcılardan, siber güvenlik ve kara para aklama uzmanlarından yararlanacağız”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yasadışı faaliyetlerde sıklıkla kullanılmasına rağmen Monaco, kripto varlıkları ve blockchain’i “yasal araçlar” olarak nitelendirdi. Daha sonra da ABD makamlarının Colonial Pipeline hacker’larına ait bir Bitcoin cüzdanını ele geçirmeyi başardığını hatırlattı.

ABD Adalet Bakanlığı, siber güvenlik standartlarına uymayan şirketleri takip etmek için sivil yaptırım araçlarından faydalanacak.

Monaco ayrıca fidye yazılımı saldırılarını da ele aldı ve bu tür saldırıları mümkün hale getiren ekosisteme odaklanılmasının önemini vurguladı.

“Fidye yazılımı faaliyetlerini destekleyen ve besleyen ekosistemleri hedeflediğimize emin oluyoruz. Yani bazı kripto para borsalarını”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x