ABD Kongresi'nde, Bitcoin (BTC) ve Kripto Paraları Yakından İlgilendiren Bir Oturum Gerçekleşti • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Kongresi’nde, Bitcoin (BTC) ve Kripto Paraları Yakından İlgilendiren Bir Oturum Gerçekleşti

Birden fazla kripto şirketinin CEO'su, endüstri düzenlemeleri hakkında konuşmak için Finansal Hizmetler Komitesi ile bir araya geldi.

kongre e

Birden fazla kripto şirketinin CEO’su, endüstri düzenlemeleri hakkında konuşmak için Finansal Hizmetler Komitesi ile bir araya geldi.

Bugün ABD Kongresi’nde Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği: Amerika Birleşik Devletleri’nde İnovasyonu Anlamak” adından büyük bir oturum gerçekleşti. Oturumda Jeremy Allaire, Sam Bankman-Fried ve Brian Brooks gibi birçok önemli kripto endüstrisi ismi yer aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto CEO’ları ve düzenleyici temsilcileri bazı önemli açıklamalarda bulundu. İşte bu açıklamalardan satır başları:

Kuzey Carolina Temsilcisi Patrick McHenry, kripto endüstrisinin ABD’de büyümesinin nasıl sağlanacağını sorarak oturuma başladı. McHenry, bazı kötü aktörlerin eylemleri sebebiyle tüm sektörü suçlamanın doğru olmadığını dile getirdi.

Kripto şirketlerinin CEO’ları, şirketlerinin eylemlerini savundu. Neler sunduklarını ve külfetli düzenlemelerden neden korunmaları gerektiklerini açıkladı.

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi’nin başında olan BitFury CEO’su Brian Brooks, yalnızca bankaların stablecoin ihraç etmesine izin vermenin tutarlı olmadığını ifade etti. Geçtiğimiz ay yayınlanan stablecoin raporunda SEC Başkanı Gary Gensler, sadece sigortalı mevduat kurumlarının stablecoin ihraç etmesine izin verileceğini öne sürmüştü. Brooks, SEC’in kripto endüstrisi aktörlerini sektörden uzaklaştırmak için yaptığı düzenlemeleri de eleştirdi. Özellikle Fidelity’nin ETF ürünlerini ABD’den Kanada’ya taşımasına vurgu yaptı.

Paxos CEO’su Charles Cascarilla, USD destekli stablecoin’lerin veya ABD CBDC’nin başarısız olması halinde ABD dolarının dünya rezerv statüsünü kaybedebileceğini öne sürdü.

Maxine Waters da Paxos CEO’sunu aynı şeyle suçladı. Waters, PAX dolarının ABD dolarını zayıflatabileceğini öne sürdü.

Coinbase CFO’su Alesia Haas, kripto paraları çerçeveleyen menkul kıymet yasalarının oldukça açık olduğunu dile getirdi:

Blockchain tokenları menkul kıymet değildir. Coinbase’e göre tokenlar “yeni bir dijital mülkiyet biçimi ya da mülkiyeti kaydetmenin yeni bir yolu”

Haas’ın bu demeci, kripto varlıkların çoğunun menkul kıymet olduğunu söyleyen Gary Gensler’in tutumuyla çelişiyor.

“Kripto Elon Musk ve Goldman Sachs İçin”

Temsilci Brad Sherman (D-CA), kripto paralara karşı oldukça sert bir açıklama yaptı:

“Bunun yeni ve moda olduğuna ve toplumun güçlerine bir saldırı olduğuna inanıyorlar. Gerçek şu ki, kripto savunucuları toplumumuzda gücü temsil eden kişilerdir. Wall Street’de ve Washington’da yer alan güçler milyonlar harcadı ve trilyonlar kazanmaya çalışıyor. Bunlara BlackRock, Goldman Sachs, Visa, Citadel, Elon Musk ve Mark Zuckerberg dahildir. Bugün önümüzde oturan CEO’lardan bahsetmiyorum bile”

Sherman Coinbase CEO’su Brian Armstrong’u oturumda yer almadığı için eleştirirken, hiçbir temsilci göndermediği için Tether’i hedef aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x