ABD, Kripto ATM'lerine Sıkı Düzenlemeler Gelmesini İstiyor • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD, Kripto ATM’lerine Sıkı Düzenlemeler Gelmesini İstiyor

ABD Hükümeti Mali Sorumluluk Ofisi (GAO) kripto ATM’lerinin düzenlenmesi için IRS ve FinCEN’ın birlikte çalışmasını tavsiye etti.

abd kripto atmlerine siki duzenlemeler gelmesini istiyor y

ABD Hükümeti Mali Sorumluluk Ofisi (GAO) kripto ATM’lerinin düzenlenmesi için IRS ve FinCEN’ın birlikte çalışmasını tavsiye etti. 

GAO, yasadışı insan ve uyuşturucu kaçakçılığının artışında kripto ATM’lerini de suçluyor. Kurumun Pazartesi günü yayımladığı bir raporda, bu faaliyetlerden kısmen kripto ATM’lerinin de sorumlu olduğu öne sürüldü. Bunun sebebi olarak ise, bu cihazların izlenmesinin kripto alım satım platformlardaki işlemlere kıyasla daha zor olması ve ATM’lerin daha az düzenlenmesi dile getirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Raporda kripto varlık piyasası büyüdükçe, yasadışı faaliyetler için kripto ATM’lerinin kullanımında bir artış beklenildiği kaydedildi ve bu nedenle IRS ve FinCEN’ın bu ATM’lerin sıkı bir şekilde düzenlenmesi konusunda birlikte çalışması önerildi.

GAO’nun kripto destekli suçun arttığına dair bulguları ise, Chainalysis’in kripto suçlarının 2021’de en düşük seviyeye ulaştığını ortaya koyan raporu ile çelişiyor. Buna göre kripto suçları hacimce artmasına rağmen, tüm blokzinciri işlemlerinin yüzdesi olarak tüm zamanların en düşük seviyesinde yer aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x