Yükleniyor...

ABD’li Demokrat Senatörden Acı İtiraf: Ne Kadar İstesek de Bitcoin’i Yasaklayamayız

ABD Senatosu Bankacılık Komitesinin 30 Temmuz'da kripto para birimlerine yönelik düzenlediği toplantıda Demokrat Senatör Mike Crapo, kripto para birimlerine yönelik olumlu değerlendirmelerde bulundu.

ABD Bitcoin

ABD Senatosu Bankacılık Komitesinin 30 Temmuz’da kripto para birimlerine yönelik düzenlediği toplantıda Demokrat Senatör Mike Crapo, kripto para birimlerine yönelik olumlu değerlendirmelerde bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Crapo, “Böyle olması gerektiğini savunmuyorum fakat eğer ABD kripto para birimlerinin ülkede kullanılmasını istemese ve kripto para birimlerini yasaklamaya kalkışsa, bunu yapamayacağını düşünüyorum çünkü bu küresel bir teknoloji ve yeniliktir.” dedi.

Toplantının açılış konuşmasında Bitcoin’e yönelik olumlu yorumlar yapan Crapo, teknoloji sıçramalarının kaçınılmaz olduğunu ve ABD’nin de yeniliği uygulama konusunda öncü olması gerektiğini söyledi.

ABD’li senatöre göre, dijital teknoloji yeniliklerinin kaçınılmaz. Crapo, “Bu yenilikler faydalı olabilir ve ABD’nin de söz konusu yenilikleri geliştirme ve bu alanda ne gibi kurallar uygulanması gerektiği konusunda öncü olması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Crapo, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin büyük oranda fayda sağlayabileceğinin altını çizerek “Doğru bir yaptırım dengesiyle, dijital para birimleri ve sahip oldukları yeniliklerin altlarında yatan teknolojiler anlamlı faydalar sağlayabilir. Bu toplantı boyunca bu ekosistem hakkında öğrenmek için oldukça heyecanlıyım.” şeklinde devam etti.

Crapo’yu aralarında Kevin McCarthy ve Patrick McHenry’nin bulunduğu bazı senato üyeleri desteklerken, McHenry, Bitcoin’in durdurulamaz bir güç olduğunu çıkışında bulundu. Bitcoin’i sevdiğini belirten McCarthy ise Facebook’un kripto para birimi projesi Libra’nın merkezi ekosistemini eleştirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x