Yükleniyor...

Airdrop Furyası zkSync ile Devam Ediyor

Ethereum ölçeklendirme projesi zkSync, airdrop furyasını arkasına alarak, son yedi gün içerisinde 871 milyon dolardan fazla "köprü kurma" işlemine ev sahipliği yaptı.

zksync fotografi

Ethereum ölçeklendirme projesi zkSync, airdrop furyasını arkasına alarak, son yedi gün içerisinde 871 milyon dolardan fazla “köprü kurma” işlemine ev sahipliği yaptı.

Blur, Aptos, Arbitrum gibi kripto projelerinin gerçekleştirdiği airdrop’lar, kripto projelerine katılımı artırmaya başladı. Birçok kripto fenomeni, furya haline gelen airdrop’ları kullanarak, geniş kitlelere ulaşmaya başladı. Bu durum, özellikle sosyal medyada airdrop’ların sık sık konuşulmasını sağladı. Bu kapsamda zkSync, Arbitrum’un airdrop dağıtımının yarattığı FOMO‘yu arkasına almayı başardı. İnsanlar, zkSync üzerinde son bir haftada 871 milyon dolardan fazla bir köprü kurma işlemi gerçekleştirdi.

zkSync, Airdrop Furyası ile Rekor Kırıyor

Blockchain analiz firması Nansen, airdrop furyası üzerine yaptığı araştırmada, zkSync tarafındaki işlem yoğunluğunu ortaya çıkardı. Nansen verilerine göre, son yedi gün içerisinde, 39 binden fazla kripto adresi zkSync‘e köprü kurdu. Bu köprünün toplam değeri 871 milyon dolara ulaştı. Projedeki köprü kuran adres sayısındaki artış, son yedi günde 5 kat artış yaşamış oldu.

Airdrop furyasının getirdiği FOMO, kripto yatırımcılarını öne çıkan projelerde işlem yapmaya teşvik ediyor. Arbitrum airdrop’undan sonra, zkSync ve StarkNet en fazla potansiyel değere sahip yaklaşan airdrop’lar olarak görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner