Yükleniyor...

Algorand (ALGO) Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Satın Alınır?

Bu rehber içeriğimizde Algorand nedir, Algorand fiyatı, ALGO madenciliği Algorand (ALGO) güncel piyasa verileri, Algorand yorumları ve haberlerine yer vereceğiz.

algorand algo nedir ne işe yarar nasıl satın alınır

Bu rehber içeriğimizde Algorand nedir, Algorand fiyatı, ALGO madenciliği Algorand (ALGO) güncel piyasa verileri, Algorand yorumları ve haberlerine yer vereceğiz. İlk olarak Algorand (ALGO) piyasa verilerine göz atalım.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

1 Algorand ne kadar1 Algorand kaç TL oldu? 1 ALGO kaç TL‘ye karşılık geliyor? Güncel Algorand (ALGO) fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu sayfadan ulaşabilir, piyasaları yakından takip edebilirsiniz.

1 Algorand (ALGO)6.70 TL TL
1 Algorand (ALGO)0.362109 $ Dolar
1 Algorand (ALGO)0,369220 Euro
Fiyattaki Değişim (24s)0.12%
Algorand’ın Hacmi (24s)124,371,927 $ Dolar
Algorand’ın Piyasa Değeri2,503,536,302 $ Dolar

Serbest piyasada 1 Algorand (ALGO) fiyatı 6.70 TL TL‘dir. Ayrıca 1 Algorand (ALGO) 0.362109 $ dolardır. 1 Algorand (ALGO) karşılığında 6.70 TL Türk Lirası veya 0.362109 $ dolar alınabilmektedir.

Algorand fiyatı son 24 saatte 0.12% değişim ile şu anda 6.70 TL TL‘den işlem görmektedir. Son 24 saatteki Algorand hacmi ise 124,371,927 $ dolar ve kripto para biriminin toplam piyasa değeri 2,503,536,302 $ dolardır.

Algorand (ALGO) Fiyat Hesaplayıcı

Algorand (ALGO) Fiyat Grafiği

Sorumluluk Reddi Beyanı: Veriler kripto para borsaları tarafından sağlanmaktadır ve kripto para borsalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli olabilir. Coinkolik herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

Algorand, merkezi olmayan projeler ve uygulamalar yoluyla herkesin başarıya ulaşabileceği, şeffaf bir sistem oluşturmayı amaçlayan Pure Proof of Stake (PPoS) tabanlı blockchain projesidir. Algorand Vakfı, ağın geliştirilmesi için geliştiricilere ciddi yardımlar sağlar.

Algorand, MIT profesörü Silvio Micali tarafından kurulmuştur. Algorand’ın ekibinde ekonomistler, matematikçiler ve kriptograflar yer almaktadır.  Bu projenin ana özelliği açık kaynak kodlu, özel izin gerektirmeyen, herkese açık, ölçeklendirilebilir ve güvenli bir ağ olmasıdır. Algorand’ın konsensüs mekanizması, merkezi olmayan bir ağın performansını, güvenliğini ve açıklığını teşvik eder. Bununla birlikte, işlem hacmi tanınmış finans ve ödeme sistemleriyle rekabet etmektedir.

Algorand’ın amacı blockchain’in benimsenmesi önünde büyük bir engel olan ölçeklenebilirlik, güvenlik ve merkezsizlik gibi teknik engelleri ortadan kaldırmaktır.

algorand

Projenin Temel Özellikleri Nedir?

Merkezyetsiz Ekonomi: Merkeziyetsizlik işletmeler ve tüm mal ve hizmet tüketicileri için çok önemlidir. Ekonomi daha dijital, kesintisiz ve şeffaf hale geldikçe, işletmeler stratejik önemlerini kaybetmemek ve potansiyellerini sürdürmek için çaba göstermek amacıyla merkeziyetsiz teknolojilere daha çok yönelmektedir.

Güvenlik ve Ölçeklenebilirlik: Protokol, dünya açısından önemli finansal sistemlerle karşılaştırılabilecek yüksek bir ödeme işlem hızını garanti etmektedir.

İşlemlerin Tamamlanması: Bu Algorand’ın yenilikçi bir özelliğidir. Blockchain, dallara ayrılmadan işlemlerin anında ve koşulsuz olarak tamamlanmasını sağlar. Diğer blok zincirleri belirsizlikten ve işlemsel bütünlük eksikliğinden muzdariptir, ancak Algorand’da bu sorun çözülmüştür.

Bilimsel Araştırma ve Etkili İş Ortaklarının Kullanımı: Algorand, dünyaca ünlü şirketlerde çalışan güvenilir iş liderleriyle işbirliği yapmaktadır.

Algorand (ALGO) Nasıl Çalışmaktadır?

Algorand’da kullanıcılar konsensüs protokolüne katılmak için rastgele, sürekli ve gizli bir biçimde seçilmektedir. Algorand’da yer alan her blokta yeni bir seçim sistemi ortaya çıkıyor. Protokolde katılımcılar, ağı koruma amacıyla her  blok seçiminde tur değiştiriyor. Katılmadan önce kimse kullanıcıların kim olduğu hakkında fikir sahibi olamıyor.  Tura katıldıktan sonra herkes o turda kimin yer aldığını görüyor ve böylece saldırganlar engellenmiş oluyor.

algo

Algorand Madenciliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Geleneksel iş ispatının (PoW) aksine, Algorand Pure Proof of Stake (PPoS) algoritması kullanır. PPoS algoritması, hisse ispatı (PoS) algoritması gibi elinizdeki ALGO coin’lerin oranına göre blok çıkarma gücüne sahip olursunuz. Böylece geleneksel madencilik faaliyetlerindeki gibi yüksek enerji harcaması ve ekipman yenileme gerekliliklerinden dolayı çıkacak yükselen faaliyetlerin önüne geçer.

Algorand’ı (ALGO) Nasıl Satın Alabiliriz?

Algorand blok zincirinde, ağ katılımını ve güç işlemlerini veya durum değişikliklerini teşvik etmek için ALGO adı verilen yerel bir kripto para birimi kullanılmaktadır. Kullanıcılar, sistemdeki durumlarını çevrimdışı veya çevrimiçi olarak bildirerek ALGO’larını kullanabilirler.

Algorand’ın token’ı ALGO ilk olarak Binance’de IEO aracılığıyla dağıtıldı. Token’lar Dutch Auction adı verilen bir açık artırma ile dağıtıldı, çünkü yaratıcılar varlığın değerinin pazarın kendisi tarafından belirlenmesi gerektiğini düşünüyordu.

ALGO şu anda dünyanın birçok önemli borsası tarafından listelenmiş durumda. ALGO’yu satın almak için Binance, Kraken, Coinmarketcap, Huobi Global, Coinbase Pro, Bithumb, Crypto.com ve diğer borsaları kullanabilirsiniz. Algo şu çiftlerde işlem görmektedir: ALGO / BNB, ALGO / BTC, ALGO / PAX, ALGO / TUSD, ALGO / USDC, ALGO / USDT. Algorand’ın ayrıca Android cihazlar için ücretsiz olarak indirilebilen bir cüzdanı vardır.

Algorand Ne İşe Yarar?

Algorand, blockchain platformunda güvenli bir şekilde ölçeklenebilir ve merkezi olmayan uygulamaların inşa edilmesini sağlar. Genelde finansal uygulamalar üzerine çalışan Algorand, oluşturulduğundan beri birçok firma tarafından başarılı bir şekilde kullanılıyor. Bu sayede birçok kişi erken evredeki şirketlere yatırım yapabilir, stablecoin tabanlı ödeme sistemlerini geliştirebilir ve daha birçok finansal uygulamalarla etkileşime girebilir.

Algorand Tabanlı Popüler Uygulamalar Nelerdir?

Tether (USDT)

Tether (USDT), Algorand’in basitleştirilmiş menkul kıymet oluşturma işleminden yararlanarak hızlı bir şekilde finansal piyasalara girebiliyor. Ayrıca açık finansal inovasyon alanında lider olan Tether, Algorand’in güvenilir ve ölçeklenebilir ağı aracılığıyla işlemlerini çok kısa süre içinde sonlandırabilir.

Blockstack

Brave Browser ile Google’a alternatif olarak gösterilen Blockstack, Algorand tabanlı projelerde birçok kullanıcının ilgisini çekmiş durumda. Akıllı kontrat dili Clarity’i oluşturmak için Algorand’le beraber çalışıyor. Ayrıca Clarity sayesinde firmalar ve hükumetler için gelişmiş güvenlik, ölçeklenebilirlik ve kesinlik hizmeti sağlayacaklar. Bu sayede akıllı kontratlar daha güvenilir ve tahmin edilir olmasını hedefliyorlar.

Orion Protocol

En gelişmiş DeFi protokollerinden biri olarak gösterilen Orion, kripto para piyasalarından tek bir merkeziyetsiz piyasada birleştirir. Eterna Capital ile beraber olmaları sonucu Algorand platformunu kullanan Orion, startuplar için hayati kaynakların oluşturulmasına olanak sağladı. Eterna Capital ile beraber Algorand tabanlı merkeziyetsiz finansal altyapılar oluşturmak için çalışıyorlar.

Circle

Algorand tabanlı stablecoin platformu olan Circle, bankalar ve kullanıcılar arasında dijital dolarların transferini sağlar. Algorand’le uyumlu, ölçeklenebilir ve güvenli finansal uygulamalar inşa etmek için beraber çalışıyorlar. Ayrıca Algorand, stablecoinler yüksek hız ve düşük işlem ücreti altyapısı sağlayarak birçok kişinin işini kolaylaştırır.

Marshall Adaları

Genelde devletler blockchain tabanlı çözümlere yeni yeni geçiyorlar. Ama Marshall Adaları, Algorand’i güvenlik, ölçeklenebilirlik ve hız özelliklerini kullanarak dijital para birimleri SOV’u piyasaya sürdü. Ayrıca Algorand, uyumluluk ve kullanışlılık özelliklerini sunarak Marshall Adaları’nın para birimini dünya ekonomisine entegre olarak kullanılmasını kolaylaştırıyor.

Algorand (ALGO) ile ilgili en son gelişmeleri nasıl takip edebilirim?

Söz konusu kripto paralar olunca günlük haberlerin, yaklaşan etkinliklerin ve sıcak gelişmelerin takibi çok önemli. Algorand (ALGO) haberleri, sıcak gelişmeleri, yaklaşan etkinlikleri ve çok daha fazlasını Coinkolik.com’dan takip edebilirsiniz.