Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Dibe Ulaştı mı? Yatırımcılar Ne Düşünüyor?

Kripto para analisti Josh Rager, bir Twitter anketi düzenledi ve Bitcoin’in (BTC) dibe ulaşıp ulaşmadığını katılımcılara sordu.

Bitcoin Fiyatı Dibe Ulaştı mı Yatırımcılar Ne Düşünüyor

Kripto para analisti Josh Rager, bir Twitter anketi düzenledi ve Bitcoin’in (BTC) dibe ulaşıp ulaşmadığını katılımcılara sordu. Anketin sonucu, 2.134 katılımcının %61,2’sinin Bitcoin’in dipte olmadığına ve 8.500 dolara veya daha düşük bir seviyeye ineceğine inandığını; %38,8’inin ise Bitcoin’in zaten 9.000 dolarda dip yaptığına inandıklarını gösterdi.

Katılımcıların sayısı çok fazla olmasa da, anket sonucu kripto topluluğunun aslında kısa ve orta vadede Bitcoin hakkında ne düşündüğünün bir göstergesi olabilir. Sadece yatırımcılar veya Bitcoin sahipleri, varlığın 9.000 dolardan daha düşük olacağına inanıyor ve ummuyorlar; aynı zamanda kripto para analistleri de bunun olabileceğini tahmin ediyorlar.

Bitcoin 8.500 Dolara Mı Gidiyor?

5 Temmuz’da Bitcoin 8.940 dolara düştü ve daha sonra Çarşamba günü 9.300 doların altına düşmeden önce haftalık en yüksek 9.599 dolara ulaştı. Açık Faiz (OI), hafta içinde 200 milyon arttı ve Mart ortasına yükseldi. Okex Insights analizine göre, bu muhtemelen Bitcoin’in hafta içinde oynaklığını (volatilite) geri getirecek.

Artan oynaklık, yukarı veya aşağı yönde olabilecek daha vahşi fiyat hareketlerinin beklendiği anlamına gelir. Ancak trader’lar, kripto para biriminin borsaya güçlü bir şekilde bağlı olduğu için hangi yöne gidebileceği konusunda şüpheci. Çünkü Bitcoin hisse senetlerinden ayrılana kadar bağımsız bir eğilim ortaya koyamaz.

Bitcoin’in desteği şu anda 9.000 dolardır ve 60 günlük hareketli ortalama 9.400 dolar direnç seviyesine dönüştü. Yeni desteğin aşağı doğru kırılması Bitcoin’i 8.500 dolar veya daha düşük bir seviyeye götürebilir, ancak yine de bu, borsa kaderine bağlıdır.

Bitcoin Hala Güvenli Bir Şekilde Destek Seviyesinin Üstünde

Bitcoin’in hareketi belirsiz olabilir ve seviyesi düşmüş olabilir, ancak iyi haber şu ki, varlık hala mevcut desteğin üzerinde. Şu anda 9.266 dolardan işlem görüyor ve bu da hassas 9.000 dolarlık desteğin 200 doların üzerinde. Borsa piyasası şu anda çok iyi durumda olduğundan ve bu durumun yakında değişmesi muhtemel gözükmüyor ve önümüzdeki günlerde daha iyi sonuçlar görülebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner