Yükleniyor...

Siacoin (SC) Nedir: Siacoin Ne İşe Yarar?

Bugün sizlere Siacoin (SC) nedir, Siacoin ne işe yarar, Siacoin projesi neden çıktı, Siacoin nasıl yüklenir, Siacoin nasıl alınır, Siacoin projesi, Sia tabanlı uygulamalar, Siacoin madenciliği, ve Siacoin’in özelliklerinden bahsedeceğiz.

siacoin

Bugün sizlere Siacoin (SC) nedir, Siacoin ne işe yarar, Siacoin projesi neden çıktı, Siacoin nasıl yüklenir, Siacoin nasıl alınır, Siacoin projesi, Sia tabanlı uygulamalar, Siacoin madenciliği, ve Siacoin’in özelliklerinden bahsedeceğiz.

Siacoin (SC) Nedir?

Siacoin, merkeziyetsiz bulut depolama platformu olan Sia projesinin para birimidir. Sia projesinin amacı, blockchain teknolojisini kullanarak veri depolama piyasasını daha etkin ve daha karşılanabilir hâle getirmeyi hedefliyor.

Siacoin (SC) Projesi Neden Çıktı?

Siacoin projesi, bulut depolama hizmetleri sunan firmalardaki potansiyel güvenlik açıkları, depolama sorunları ve yüksek maliyetlerden dolayı piyasaya sürüldü. Özellikle depolama maliyetleri ve güvenlik sorunları göz önünde bulundurulduğu zaman uluslararası mecrada ilgi odağı oldu.

Siacoin’in (SC) Özellikleri Nelerdir?

Tamamen Gizli

Geleneksel bulut tabanlı hizmet sağlayıcılarının aksine Siacoin, tüm ağ boyunca verilerinizi şifreler ve dağıtır. Böylece verilerinizin kontrolü, firmalar ve üçüncü partilerden sizin elinize geçmiş olur. Ayrıca, elinizdeki tüm özel anahtarların kontrolü sizde olduğu için herhangi bir üçüncü parti verilerinize sizin izniniz olmadan erişemez.

Çok Daha Ucuz

Sia platformu, bildiğimiz bulut depolama platformlarıyla karşılaştırıldığı zaman %90 daha ucuzdur. Örnek verecek olursak, Amazon S3’te 1TB’lık veri depolama aylık 23 dolarken, aynı boyuttaki veriyi Sia’da aylık 1-2 dolar arasında depolayabilirsiniz. Özellikle geleneksel bulut tabanlı hizmetlerin çökme ve güvenlik açıklarıyla karşılaştırıldığı zaman Sia’nın etkin ve güvenli depolama hizmetleri, merkezi olmayan veri depolama projelerinde birçok kişinin kullanmasına olanak sağlıyor.

Yedekleme

Geleneksel bulut depolama hizmetleriyle karşılaştırıldığında, Sia platformu verilerinizi yedekler ve dünyanın farklı depolama noktalarına verilerinizi yollar. Böylece tek noktadan sistem çökmez ve çalışma zamanınız kayda değer ölçüde artar.

Açık Kaynaklı

Genelde bulut tabanlı depolama hizmeti sunan firmalar kendi kodlarını kimseye açıklamaz. Ama Siacoin’in yazılımı, diğer blockchain projelerinde olduğu gibi açık kaynaklı platformlarda tüm insanlar görebilir. Bu sayede birçok yazılımcı, topluluğa Sia API üzerinden daha etkin ve daha inovatif çözümler sunabilir.

Blockchain Tabanlı Piyasa Sunması

Sia blockchain platformu kullanarak veri depolama piyasasına erişebilirsiniz. Bu piyasada veri depolayanlar sizin verilerinizi depolamak için verebilecekleri en düşük fiyatı sunmaya çalışırlar. Siz aylık ücretlerinizi Siacoin üzerinden ödersiniz. Son olarak, Siacoinler çıkartılabilir ve elinizdeki Siacoinler ile farklı alanlarda işlem yapabilirsiniz.

Siacoin (SC) Nasıl Yüklenir?

Siacoin’in platformu olan Sia, çoğu blockchain projesinin aksine internetten kolayca yüklenebilir. Kısacası, Sia platformunun internet sitesine girerek hemen yükle seçeneğine istediğiniz versiyonu bilgisayarınızdaki işletim sistemine göre yükleyebilirsiniz. Eğer geliştirici versiyonunu yüklemek isterseniz, önce Sia UI’ı ardından ise Sia Daemon’ı yüklemeniz gerekir.

Siacoin’in Platformları Nelerdir?

Sia platformu, medya platformu SiaStream ve Serbest İnternet Vakfı’nın Skynet platformlarını destekler. SiaStream, Sia platformunun sahip olduğu medya hizmeti olarak depoladığınız veriler karşılığı aylık ücret alır. Netflix ve Amazon Prime gibi uygulamalarla karşılaştırıldığında verileriniz tamamen sizin kontrolünüzde olur ve tüm hizmetler sizin için çok daha ucuz olur.

Siacoin (SC) Nasıl Alınır?

Siacoin, isterseniz platformun kendisinden isterseniz de kote olmuş borsalardan belli değişim araçları karşılığı alınabilir. Eğer platformdan almak isterseniz basit ama uzun süren doğrulama sürecine tabi tutulursunuz. Eğer borsadan alacaksanız Binance, HitBTC, Kraken ve Huobi Global gibi popüler borsalardan alım satım gerçekleştirebilirsiniz.

Siacoin (SC) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Siacoin madenciliği için iki farklı havuz kullanılır. Bunlar Luxor ve SiaMining olarak ayrılır. SiaMining, Siacoin için ilk ve en büyük madencilik havuzu olurken ürettiğiniz tüm Siacoinleri elinizde tutabilirsiniz. Ama Luxor’da madencilik yapmanız durumunda, kârlarınızın bir kısmı Sia platformunun yazılımcılarına ödül olarak gider.

Sia Tabanlı Uygulamalar Nelerdir?

z8lbb6wjbno41

Filebase

Filebase, Amazon S3 ile uyumlu olarak arka planda Sia platformunu kullanan nesne depolama hizmet sağlayıcısıdır.

Storewise

Filebase gibi Amazon S3 ile uyumlu olan platform, arka planda Sia platformunu kullanarak dosya paylaşma ve nesne depolama hizmetleri sunar.

PixelDrain

PixelDrain, Sia platformunu arka planda kullanan dosya paylaşma sitesidir.

Arzen

Önceden bahsettiğimiz uygulamalar gibi arka planda Sia platformunu kullanan uygulama, bulut tabanlı depolama ve dosya paylaşım sitesi olarak faaliyettedir.

ZeroBit

Sia üzerinden API oluşturarak yazılımcılar için bulut tabanlı depolama hizmeti sağlar.

Siacoin (SC) Ne İşe Yarar?

Siacoin, Sia platformunda veri depolamanız karşılığı aylık kira ücretinizi ödemenize olanak tanır. Ayrıca hem madencilik yapıp kazanç sağlayabilirsiniz hem de borsalarda işlemler sonucu kâr elde etmenize olanak tanır.

Siacoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Siacoin’in (SC) avantajları neler?

Merkeziyetsiz bulut depolama alanında lider projelerden biri olan Siacoin, Amazon, Google gibi hizmet sağlayıcılarına oranla çok daha makul ücretler sunuyor. Bununla birlikte verilerinizin üçüncü partilerle paylaşılma olasılığı da yok. Bu ve bu gibi nedenlerden ötürü Siacoin geleneksel bulut sağlayıcılara oranla daha hızlı ve güvenilir hizmet sunar.

Siacoin (SC) ile ilgili en son gelişmeleri nasıl takip edebilirim?

Söz konusu kripto paralar olunca günlük haberlerin, yaklaşan etkinliklerin ve sıcak gelişmelerin takibi çok önemli. Siacoin (SC) haberleri, sıcak gelişmeleri, yaklaşan etkinlikleri ve çok daha fazlasını Coinkolik.com’dan takip edebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner