Yükleniyor...

Coinbase CEO’su İddialar Karşısında Sessizliğini Bozdu

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, şirketinin ABD hükümetine blockchain analitik araçlarını satma konusundaki tartışmalı kararını savunuyor.

brian armstrong ceo

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketinin ABD hükümetine blockchain analitik araçlarını satma konusundaki tartışmalı kararını savunuyor. CEO Coinbase’in, kripto para birimlerini yasadışı amaçlarla kullananları sıkıştırmak için, yalnızca halka açık verileri kullandığında ısrar ediyor.

Armstrong’un açıklaması, ABD Gizli Servisi’nin (USSS) dört yıl boyunca Coinbase Analytics adlı tescilli yazılımını kullanmak için Amerika’nın bir numaralı kripto para birimi borsasıyla 183 bin 750 dolarlık bir sözleşme imzalamasının ardından geldi.

https://twitter.com/brian_armstrong/status/1282106243222401024?s=20

8 milyar dolarlık kripto para borsası devi, Haziran ayının başlarında, birçok devlet kurumunun diğer devlet kurumlarıyla yaptığı alım satım işlemleri hakkında bilgi vermesinden sonra ciddi bir tepkiyle karşılaştı. Armstrong, kripto para topluluğu tarafından ‘Sam Amca’ ile yakın ilişkileri konusunda sürekli eleştiriliyordu. Şimdi, mevcut finansal düzenlemelerle uyumluluk gerektiren geleneksel finansal sistemle daha güçlü bağlar kurmaya devam ediyor. Bu, daha fazla fiat parasının dijital varlıklara akmasını mümkün kılacak.

“Yeni Bir Şey Değil”

CEO Brian Armstrong, sadece halka açık verilerin kullanıldığını vurguladı. Armstrong, şu ifadeleri kullandı: “Bu analiz yazılımı yeni bir şey değil. Genellikle kötü amaçlı kullanımları yakalamak için kripto para işlemlerini izlemek için herkese açık verileri kullanır.”

En son Coinbase skandalına yanıt olarak Kraken CEO’su Jesse Powell ise müşterileriyle çıkar çatışması yaşamak istemediği için bu gibi durumlardan uzak durduğunu açıkladı. Dahası, bu araçları hükümete satmanın değerleriyle “çelişkili” olduğunu da iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner