Yükleniyor...

Dogecoin’in (DOGE) Yükselişi Durma Noktasına mı Geldi?

Bir meme’den ortaya çıkan ve son günlerde yaşadığı yükselişle dikkat çeken kripto para birimi Dogecoin (DOGE) kısa bir yükselişten sonra düşüş yaşadı.

dogecoin doge yükselişi durma noktasına mı geldi

Bir meme’den ortaya çıkan ve son günlerde yaşadığı yükselişle dikkat çeken kripto para birimi Dogecoin (DOGE) kısa bir yükselişten sonra düşüş yaşadı.

7 Temmuz – 8 Temmuz arasında Dogecoin, tek bir günde kripto para biriminin en büyük artışlarından biri olan 0,0027 dolardan 0,0053 dolara kadar %43 arttı. Ancak pump yani yükseliş sürdürülemedi ve kripto para ertesi gün 0.0035 dolara düştü. Ama sonra çarşamba günü 0,0052 dolara yükseliş yaşadı. Bu da uzun  sürmedi ve kripto para şu anki fiyatı olan 0.0037 dolara düştü.

DOGE’da düşüşün çoğu Perşembe ve Cuma günleri gerçekleşti, ancak Dogecoin dün gece 0.0039 dolardan  yüzde 12 düşüşle 0.0034 dolara kadar geriledi.

İlgi Azaldı

İnsanlar kripto paraya olan ilgisini kaybettikçe işlem hacmi de düştü. Pazartesi günü, çılgınlıktan önce, günlük işlem hacmi yaklaşık 183 milyon dolardı. Çarşamba günü, zirvede hacimler 1.2 milyar dolara yükseldi. Cumartesi itibariyle yaklaşık 180 milyon dolara kadar geri düştü.

TikTok’un Etkisi Bitti

Yükselişe vesile olan TikTok platformunun DOGE üzerindeki etkisi de bitmişe benziyor. DOGE yaşadığı yükselişten sonra ne yazık ki eski seviyesine geri dönüş yaşıyor. DOGE, fiyatının yanı sıra aynı zamanda işlem hacmi açısından da büyük bir düşüş yaşadı.

Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 0.0037 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner