Yükleniyor...

Alman Bankası Sparkasse, Kripto Hizmeti Başlatmayı Planlıyor

Financefwd'in haberine göre Almanya'nın en büyük tasarruf bankası Sparkasse, 2022 yılında kripto paralar için hizmet başlatmayı planlıyor.

sparkasse 2

Financefwd’in haberine göre Almanya’nın en büyük tasarruf bankası Sparkasse, 2022 yılında kripto paralar için hizmet başlatmayı planlıyor. Bu bankanın 50 milyon müşterisinin Bitcoin hizmeti alabileceği anlamına geliyor.

1778 yılında faaliyete geçen Sparkasse, 50 milyon müşterisinin Bitcoin hizmeti almasına olanak tanımayı planlıyor. Bankanın şu anda bir kripto cüzdanı için çalıştığı kaydedildi.

Büyük bankalar, kripto paralar ile ilgili nasıl bir politika izlemeleri gerektiği konusunda çalışırken, ana akımda yer alan birçok banka Bitcoin hizmeti vermek için atağa kalkmış durumda. Grayscale’in raporuna göre yatırımcıların uzun vadeli olarak Bitcoin’e sahip olma eğilimi artmış durumda.

Bitcoin 10 Kasım’da 69.000 dolar ile ATH seviyesine ulaşırken, şu anda düzeltmenin etkisiyle 50.000 dolar seviyesinin tekrar aşmak için mücadele ediyor. Varlık yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 46,883 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner