Yükleniyor...

Alman hükümeti tehlike saçıyor: Şaşırtan BTC verisi

Arkham Intelligence'a göre Almanya hala 2,2 milyar dolar değerinde 29.

btc alarm

Arkham Intelligence’a göre Almanya hala 2,2 milyar dolar değerinde 29.286 Bitcoin’i (BTC) elinde tutuyor.

Almanya’nın Bitcoin (BTC) satışları ve Mt. Gox’un geri ödemeleri son dönemde kripto para piyasasını sarstı ve baskı henüz bitmemiş olabilir.

Arkham Intelligence verilerine göre, Avro Bölgesi’nin en büyük ekonomisi hala 2,2 milyar dolar değerinde 39.826 BTC tutuyor. Potansiyel bir satış baskısı yaratabilecek olası bir durum. Söz konusu gelişme BTC’nin 25,3 milyar dolarlık 24 saatlik işlem hacminin yaklaşık yüzde 9’unu temsil ediyor ve bu da daha fazla fiyat türbülansı olduğunu gösteriyor.

Bitcoin için negatif senaryo henüz sonlanmadı

Bu yılın başlarında, Alman Federal Kriminal Polis Ofisi (BKA), 2013’te son faaliyetini gösteren bir gizlilik sitesi olan Movie2k.to’nun operatörlerinden 49.857 BTC ele geçirdi. Hükümet, Haziran ortasından bu yana 10.000’den fazla BTC’yi tasfiye etti ve bu da BTC için aşağı yönlü bir baskılanma anlamına geldi.

CoinDesk verilerine göre BTC’nin spot fiyatı dört haftada yaklaşık yüzde 20 düşerek 55.490 dolara geriledi ve fiyatlar yalnızca son yedi günde yaklaşık yüzde 13 düştü. Daha geniş bir piyasa göstergesi olan CoinDesk 20 Endeksi (CD20) bir haftada yaklaşık yüzde 14 düşerek 1.870 puana geriledi.

Bunlara ek olarak, geçtiğimiz hafta Tron’un kurucusu Justin Sun, sektördeki olumsuz havayı azaltmak için Alman hükümetinden piyasa dışında BTC satın alma teklifinde bulundu.

almanya btc bitcoin transfer

Uzmanlar, BTC ve Almanya ilikisini yorumladı

Bazı gözlemcilere göre Almanya’nın BTC satışları, ülkeyi jeopolitik açıdan dezavantajlı konuma düşüren stratejik bir hata.

“Aptalca bir şekilde, Alman Hükümeti son birkaç hafta içinde itibari para karşılığında satılmak üzere 390 milyon dolardan fazla BTC’yi borsalara transfer etti. Jeopolitik bir bakış açısından, herhangi bir ulus devletin bitcoin varlıklarını itibari para karşılığında satması stratejik bir gaftır, çünkü ikincisini havadan kolayca basabilirler,” Blockware Intelligence bülteninin 5 Temmuz sayısında belirtildi.

Bültende, “Bitcoin’in madenciliği için gereken muazzam miktardaki fiziksel enerji ve sınırlı 21.000.000 adetlik arzı göz önüne alındığında, Bitcoin’in elde edilmesinin çok daha zor olduğu” ifade edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner