Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) satış baskısı bitmiyor: Haftaya kötü başladı

Bitcoin (BTC), geçen hafta sonundaki kayıplarını telafi etmesine rağmen hafta kısa sürede yüzde 6 düşüşle 54 bin 600 dolara geriledi.

bitcoin btc kripto para

Bitcoin (BTC), geçen hafta sonundaki kayıplarını telafi etmesine rağmen hafta kısa sürede yüzde 6 düşüşle 54 bin 600 dolara geriledi.

Alman hükümetinin olası satış baskısı ve Mt. Gox’un geri ödemeleri, BTC için belirsiz bir ortam yaratmaya devam ediyor. Kısa süreli bir fiyat yükselişi, Pazar günü 58.000 doların üzerine çıkmayı denedikten sonra Şubat ayı sonundan bu yana en düşük seviyesinde işlem görerek kazanımlarını geri verdi.

bitcoin kripto ayı btc

BTC, Alman hükümeti ve Mt.Gox tehditi ile karşı karşıya

Arkham Intelligence kontrol paneline göre, Almanya’da mevcut fiyatlarla yaklaşık 2,2 milyar dolar değerinde 39.826 BTC bulunuyor. Bunlara ek olarak, iflas etmiş Japon borsası Mt. Gox’un kullanıcıları, 10 yıldan uzun süre önce gerçekleşen bir saldırı nedeniyle kaybettikleri 7,7 milyar dolara kadar parayı geri almayı bekliyor.

Mt. Gox’tan geri ödemeler, fon dağıtımına yönelik hazırlıkların ardından bu ay başlayacak. Feshedilmiş borsa yaklaşık 142.000 BTC ve 143.000 Bitcoin Cash dağıtmayı planlıyor.

K33 Research, son raporunda Mt. Gox alacaklıları hakkında “Toplam dağıtımın ne kadarının piyasada satılacağı henüz netlik kazanmamış olsa da, Bitcoin’de önemli bir satış baskısı olabilir” dedi.

CoinGlass verilerine göre kripto piyasasındaki likidasyonlar, 175 milyon değerinde long pozisyonların silindiğini gösteriyor. Short pozisyonlarda 35 milyon dolar daha silindi ve bu da yaklaşık 210 milyon dolara denk geliyor. Bu gelişme, Bitcoin’in kısa süreliğine 55.000 doların altına düşmesinin ardından 600 milyon dolarlık tasfiyenin yaşandığı Perşembe ve Cuma günkü kapsamlı satış dalgasının ardından yaşandı.

.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner