Yükleniyor...

Altcoin Endeksi ADA, SOL, LUNA ve Diğer Varlıklar Sayesinde Yükselirken Bitcoin Konsolide Aşamasında

Altcoin endeksi, kısa vadede olası bir altcoin hakimiyetinin ilk işaretlerini gösteriyor Altseason endeksine göre, alternatif kripto varlıklar mevcut ayda Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor

altcoin bitcoin

Altcoin endeksi, kısa vadede olası bir altcoin hakimiyetinin ilk işaretlerini gösteriyor Altseason endeksine göre, alternatif kripto varlıklar mevcut ayda Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Altcoin endeksi bu ay 84 değerinde, bu da altcoin’lerin Bitcoin’e (BTC) kıyasla daha iyi bir performans gösterdiği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mini Altcoins mevsimin gelmesinin ana nedeni, Bitcoin grafiğindeki belirsizlik ve neredeyse bir hafta önce başlayan sürekli bir konsolidasyondu. Bitcoin, 12 günden fazla bir süredir 48.000-43.500 dolar aralığında işlem görürken, alternatif kripto varlıklar ise hızla büyüyor.

Cardano’nun Boğa Koşusu

Cardano (ADA), akıllı sözleşme çözümüyle ilgili ilk görüşmelerin gündeme gelmesinden sonra bugün en yüksek noktasına bakıldığında neredeyse yüzde 100’lük bir büyüme yaşadı. Büyümenin bu temelde güçlü nedenine ek olarak, kripto varlık topluluğu aktif olarak onu teşvik ediyor ve destekliyor. Şu anda ADA, coin başına 2.4-2.5 dolar arasında işlem görüyor ve önceki 2.49 dolarlık ATH’yi kırmış durumda.

20081

Solana’nın Boğa Koşusu

Altcoin endeksi üzerinde büyük etkisi olan bir diğer kripto para ise Solana’nın kripto parası oldu. Proje, kullanıcıların merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına izin vererek çeşitli DeFi çözümleri sunuyor. Ağ, benzersiz bir Proof of History fikir birliği kullanır.

Güçlü temel değeri ve hızla büyüyen DeFi sektörü sayesinde özel yatırımcıların dikkatini çeken SOL, Temmuz sonundan bu yana yüzde 244 değer kazandı.

Bitcoin’in Durumu

Bitcoin, kripto para biriminin 28.000 dolar seviyesini test ettiği Temmuz ayının sonundan bu yana hızla yükseldi. Hızlı bir fiyat toparlanması, büyük Bitcoin benimsemesini ve kripto para birimi piyasasına kurumsal fon akışını işaret eden çok sayıda haberin ardından geldi.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin son 24 saatte %6 oranında bir büyüme ile 46.980 dolardan işlem görüyor. Altcoinler, ADA, MATIC ve XRP gibi çeşitli alternatif kripto para birimlerinde 24 saatlik ortalama yüzde 10 ila 20 büyüme ile hala Bitcoin’den çok daha iyi performans gösteriyor.

Son 24 saatte AVAX %117, LUNA %75, SOL %73, ADA %40, FTM ise %63 oranında yükseldi. BTC ise son 7 günde %5.5 yükseldi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x