Yükleniyor...

Altcoin’lerde kritik saatler: Ethereum’da neler oluyor?

Halving'e iyice yaklaşılmasıyla birlikte hareketliliği artan Ethereum (ETH) altcoin'ler için tehlike unsuru olmaya başladı.

Ethereum (ETH), bir düzeltmeyle karşı karşıya kalabilir mi

Halving’e iyice yaklaşılmasıyla birlikte hareketliliği artan Ethereum (ETH) altcoin’ler için tehlike unsuru olmaya başladı.

Halving‘e yaklaşılmasıyla beraber volatil fiyat hareketleri sergileyen Ethereum (ETH) altcoin’lerde kafa karıştırdı. 3000 dolar bandına mücadele veren altcoin’lerin lideri, yakın zamanda kripto para piyasasının kaderini çizecek gibi duruyor. Özellikle de altcoin yatırımcıları ETH‘ye kilitlenmiş durumda. Peki ya ETH’de dikkate alınması gereken seviyeler hangileridir?

ethereum eth grafik

Ethereum’da 3000 dolar savaşı kızışıyor!

Birkaç gündür 3000 dolar civarında el değiştiren Ethereum, henüz rotasını tam olarak çizebilmiş değil. BTC‘deki dengesiz fiyat yapısından dolayı 3000 doları bir türlü aşamayan altcoin’lerin öncüsü, birkaç gün içinde sert bir hareket yapabilir. Haberin yazımı itibarıyla 3032 dolardan işlem gören ETH, spot ETF’lerden gelebilecek olumlu haberler, BTC’nin 65.000 doları aşması veya BTC dominansının düşüşü halinde sırasıyla 3294 – 3628 – 3878 ve 4083 dolara doğru bir hareket yapabilir.

Ethereum eth altcoin

BTC halving’inin yeterli coşkuyu yaratmaması, spot ETH ETF’lerinden negatif haberlerin gelmesi veya BTC dominansının artışı halinde ETH’de yeni bir düşüş dalgası görebiliriz. Böyle bir senaryoda destek niteliğinde takip edilebilecek noktalar sırasıyla 3000 – 2750 – 2534 ve 2308 dolar olacaktır. Özellikle de 2308 doların kaybı, altcoin piyasasını yerle bir edebilir.

Kripto yatırımcıları özellikle de bu süreçte dikkat etmelidir. BTC ve ETH’de oluşabilecek sert fiyat hareketli, özellikle de vadeli işlem piyasasında büyük zararlara yol açabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner