Yükleniyor...

Ethereum’da gergin anlar: Altcoin’ler neden düşüşte?

Bitcoin'in (BTC) düşüş yaşamasıyla beraber kritik bir seviyeye gelen Ethereum (ETH) altcoin'leri yıktı geçti.

ethereum dusus grafik

Bitcoin‘in (BTC) düşüş yaşamasıyla beraber kritik bir seviyeye gelen Ethereum (ETH) altcoin’leri yıktı geçti.

Halving‘e adım adım yaklaşayan Bitcoin, son yaşadığı düşüş ile birlikte kripto para piyasasına korku saldı. 71.500 doları üç kez denedikten sonra yüklü bir satış gören kripto paraların lideri, kısa bir sürede 66.000 dolara düştü. Bu düşüşten dolayı 3350 dolara sarkan Ethereum (ETH), altcoin’lerde keskin düşüşlere neden oldu.

Peki, altcoin’lerde düşüş devam edecek mi? ETH için takip edilmesi gereken kritik seviyeler hangileridir?

Altcoin’lerin gözü Ethereum’da!

Yüzde 10’a yakın bir düşüş yaşayan altcoin’ler, Ethereum‘a odaklanmış durumda. Minör destek seviyesine doğru gevşeyen ETH, altcoin’lerde panik yarattı. Güncel durum itibarıyla 3350 dolardan işlem gören ETH, spot ETF gündemi, BTC’nin toparlaması veya BTC dominansının düşüşü halinde bayrağı eline alabilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 3454 – 3640 ve 39434 dolara doğru bir hareket yapabilir.

ethereum eth 2nisan

BTC halving’inin sektöre pozitif etki edememesi, ETH’nin 3294 doların altında kalması veya BTC dominansının artışı, Ethereum’a darbe vurmaya devam edecektir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 3294 – 3000 – 2750 ve 2545 dolara düşüşler gözlemlenebilir. ETH’nin bu seviyelere doğru bir salınım göstermesi, altcoin’leri doğrudan tehlikeye atacaktır. Kripto para yatırımcıları özellikle de bu dönemde daha dikkatli olmalıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner