Yükleniyor...

Altcoin yatırımcılarına uyarı: Ethereum diken üstünde!

Bitcoin'in (BTC) aylık açılışı beklenmedik bir seviyede yapması, Ethereum'da (ETH) arka arkaya satışlar getirdi.

ethereum dusus 1nisan

Bitcoin’in (BTC) aylık açılışı beklenmedik bir seviyede yapması, Ethereum’da (ETH) arka arkaya satışlar getirdi.

Nisan ayına zayıf bir giriş yapan BTC, doğrudan ETH fiyatını etkiledi. Bir süredir BTC’den ayrışarak değer kazanan ETH, altcoinlerde bahar havası yaşatmıştı. Fakat, BTC halving‘ine adım adım yaklaşılması dengeleri bozdu. Halving’e yalnızca 20 gün kalmasından dolayı BTC‘deki fiyat hareketleri daha kritik bir unsura dönüştü. BTC’nin son düşüşünden oldukça etkilenen altcoin’lerin lider, ETH için son durum nedir?

Altcoin’lerin kaderini Ethereum (ETH) çizecek!

Bitcoin halving’ine çok az bir süre kalması, Ethereum’u gölgede bıraktı. Spot ETF gelişmeleriyle bile ön plana çıkamayan ETH, haliyle de altcoin’leri baskıladı. BTC’deki gevşeme ile 3536 dolara düşüş yaşayan Ethereum, kritik bir bölgede fiyatlıyor. Altcoin’lerde yükseliş sezonu görebilmemiz adına ETH’nin toparlaması şart.

Böyle bir senaryo, spot ETH ETF’lerinin onaylanması, BTC’nin yükselişi veya BTC dominansının düşmesi halinde gözlemlenebilir. İşlerin olumlu gitmesi halinde ETH için sırasıyla 3640 – 3970 ve 4373 dolar hedeflenebilir.

ethereum eth grafik 1nisan

BTC’nin beklenen halving düzeltmesini yapması, BTC dominansının artışı veya ETH’nin 3640 doları aşamaması gibi unsurlar, paritede yeni bir satış dalgası başlatabilir. Böyle bir senaryoda ise sırasıyla 3454 – 3294 – 3000 ve 2720 dolara doğru düşüşler yaşanabilir. 3294 doların altındaki günlük kapanışlar, altcoin’lerde büyük düşüşlerin habercisi olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner