Yükleniyor...

Amazon CEO’su, Dolaşımdaki Tüm Bitcoin’i (BTC) Satın Alabilir

Amazon CEO'su Jeff Bezos, boşanmasına (ve sonrasında mal varlığındaki azalmaya) ve 2020'deki küresel ekonomik gerilemeye rağmen, dünyanın en zengin kişisi olarak biliniyor.

amazon jeff bezos

Amazon CEO’su Jeff Bezos, boşanmasına (ve sonrasında mal varlığındaki azalmaya) ve 2020’deki küresel ekonomik gerilemeye rağmen, dünyanın en zengin kişisi olarak biliniyor.

Bezos’un net değerinin şimdi 171,6 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor, bu da teorik olarak dolaşımdaki tüm Bitcoin’i (BTC) satın alabileceği anlamına geliyor (18,420,625 BTC). Dünyanın en büyük kripto para biriminin piyasa değeri şu anda 170,2 milyar dolar.

Bezos, Gates’i Geride Bırakıyor

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, Amazon hisseleri yüzde yedi düştükten sonra, Ekim ayında tekrar 1 numara oldu. Fakat daha sonra Bezos yine bir numaraya yerleşti. Şimdi Bezos ve Gates arasında 59 milyar dolarlık bir boşluk var (ikincisi şu anda 112 milyar dolar değerinde). Amazon, koronavirüs nedeniyle fiziksel olarak kapılarını kapatmak zorunda kaldıktan sonra, Nisan ayı ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Protesto Edildi

Herkes ultra zengin CEO’yu tebrik etmiyor. 1 Haziran’da öfkeli protestocular, eşitsizliğe dikkat çekmek için Bezos’un Washington’daki evinin dışına giyotin yerleştirdiler. Yaşanan ciddi ekonomik krize rağmen, gezegendeki en zengin 500 kişinin birikmiş serveti 5.93 trilyon dolara yükseldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner