Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Amazon CEO'su, Dolaşımdaki Tüm Bitcoin’i (BTC) Satın Alabilir

Amazon CEO’su, Dolaşımdaki Tüm Bitcoin’i (BTC) Satın Alabilir

ABONE OL:google-news

Amazon CEO’su Jeff Bezos, boşanmasına (ve sonrasında mal varlığındaki azalmaya) ve 2020’deki küresel ekonomik gerilemeye rağmen, dünyanın en zengin kişisi olarak biliniyor.

Bezos’un net değerinin şimdi 171,6 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor, bu da teorik olarak dolaşımdaki tüm Bitcoin’i (BTC) satın alabileceği anlamına geliyor (18,420,625 BTC). Dünyanın en büyük kripto para biriminin piyasa değeri şu anda 170,2 milyar dolar.

Bezos, Gates’i Geride Bırakıyor

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, Amazon hisseleri yüzde yedi düştükten sonra, Ekim ayında tekrar 1 numara oldu. Fakat daha sonra Bezos yine bir numaraya yerleşti. Şimdi Bezos ve Gates arasında 59 milyar dolarlık bir boşluk var (ikincisi şu anda 112 milyar dolar değerinde). Amazon, koronavirüs nedeniyle fiziksel olarak kapılarını kapatmak zorunda kaldıktan sonra, Nisan ayı ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Protesto Edildi

Herkes ultra zengin CEO’yu tebrik etmiyor. 1 Haziran’da öfkeli protestocular, eşitsizliğe dikkat çekmek için Bezos’un Washington’daki evinin dışına giyotin yerleştirdiler. Yaşanan ciddi ekonomik krize rağmen, gezegendeki en zengin 500 kişinin birikmiş serveti 5.93 trilyon dolara yükseldi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Öne Çıkan Başlıklar