Yükleniyor...

Amerikalıların Büyük Bir Kısmı, Kripto Paraları Güvenli Bulmuyor

Amerikalıların büyük bir çoğunluğu, kripto paraların güvenli olmayan bir finansal yatırım aracı olarak görüyor.

amerikalilarin 2

Amerikalıların büyük bir çoğunluğu, kripto paraların güvenli olmayan bir finansal yatırım aracı olarak görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

YouGov’un 1.200’den fazla ABD vatandaşıyla yaptığı ankete göre, Amerikalıların büyük bir çoğunluğunun kripto para birimlerine güvenmediğini ortaya koydu.

Amerikalılar Kriptoyu Güvenli Bulmuyor

Ankete katılanların %55’i kripto paraları güvensiz bulduğunu dile getirirken, yalnızca %18’lik kısmı güvenli olduğunu söyledi.

Şu anda kripto para birimlerine sahip olan yatırımcılar bile, tıpkı hiç dijital varlık sahibi olmamış yatırımcılar gibi kripto paraların güvensiz olduğunu düşünüyor.

Anket sonuçları, ABD’lilerin kripto regülasyonları için hükümetin daha hızlı davranmasını istediğini de ortaya koyuyor. Demokrat seçmenlerin %55’i, Cumhuriyetçi seçmenlerinse %50’si kripto regülasyonlarını desteklediğini dile getirdi.

YouGov’un anketinden elde edilen veriler, Amerikalıların kripto para yatırımlarına ilişkin riskleri anladığını, ancak regülasyonların yürürlüğe girmesi koşuluyla sektördeki gelişme potansiyelini de kabul ettiğini ortaya koyuyor. Devlet kurumları, kripto pazarını nasıl denetleyeceği sorusuna yanıt aramayı sürdürürken, hazırlanacak olan mevzuatın tüketicilere kriptonun daha fazla büyümesini teşvik etmek için yeterli koruma sağlayıp sağlayamayacağı belirsizliğini koruyor.

Katılımcıların %66’sı, FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’ın tutuklandığını duyduğunu dile getirdi. Büyük bir çoğunluğu da SBF’nin eylemlerinden ötürü mahkum edilmesi gerektiğine inanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x