Yükleniyor...

Amerikalıların Kriptoya Olan İlgisi, 2022 Yılında %26 Oranında Düştü

Amerikalıların kripto para birimlerine olan ilgisi, 2022 yılında %26 oranında düşmüş durumda.

abd

Amerikalıların kripto para birimlerine olan ilgisi, 2022 yılında %26 oranında düşmüş durumda.

Ayı piyasasının etkisi, tüm kripto para sektöründe yoğun bir biçimde hissediliyor. Kötü etkiler, yatırımcıları da etkilemiş durumda.

CoinJournal tarafından yapılan araştırmaya göre, dünya çapında kripto paralara olan ilgi %16 oranında azalırken, Amerika Birleşik Devletleri’nde ise bu oran %26’yı gördü.

Kripto sektörüne olan ilgide en büyük düşüş ise Hollanda’da gözlemlendi. Avrupa ülkesinde kriptoya olan ilgi %37 oranında azalırken, onu %30’luk oranla İrlanda takip etti. ABD, kripto pazar hacminin en önemli kısmını oluşturmasına karşın listenin üçüncü sırasında yer aldı.

Kripto paralara ve dijital varlıklara olan ilgi azalışı hakkında yorum yapan CoinJournal’in veri analisti Dan Ashmore şu ifadelere yer verdi:

“Geçtiğimiz yılın histerisi düşünüldüğünde gerilemeyle birlikte kripto faizlerinin düşmesi de mantıklı”

Bazı Ülkelerde Artış Yaşandı

Kripto sektörü genel olarak ilgi kaybetse de, bazı ülkelerde bunun tersi görüldü. Fas’ta geçtiğimiz yıla oranla kripto paralara olan ilgi %61 oranında artış yaşandı. Kenya, Sri Lanka, Nijerya ve Kolombiya’da da benzer oranlar görüldü.

Ashmore, düşüşün 2021 yılına kıyasla “sarsıcı” olduğunu kabul etse de, makro ekonomik ortam istikrara kavuştuğu takdirde eğilimin tersine dönmemesi için hiçbir neden olmadığını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner