Yükleniyor...

Binance, Arjantin’de Binance Card’ın Piyasaya Sürüldüğünü Duyurdu

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Arjantin'de Mastercard ortaklığıyla bir kripto ön ödemeli kartın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

binance 2

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Arjantin’de Mastercard ortaklığıyla bir kripto ön ödemeli kartın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Binance, ürünün şu anda beta aşamasında olduğunu ve önümüzdeki günlerde daha popüler hale geleceğini söyledi. Binance Card’a, Arjantin vatandaşı olan tüm borsa üyeleri erişebilecek.

Mastercard ortaklığı sayesinde kullanıcılar, fiziksel ve online olarak kripto para birimleriyle alışveriş yapabilecek ve fatura ödeyebilecek. Satın alma işlemleri gerçekleştirilirken, kripto paralar fiat paraya dönüştürülecek. Müşteriler ayrıca %8’e kadar kripto para iadesi kazanma fırsatına sahip olacak.

Arjantin bu hamleyle, Binance’in kripto kartını piyasaya süren ilk Latin Amerika ülkesi oldu. Şirket Ağustos 2020’de Avrupa Ekonomik Alanı’nda da benzer bir teklif sunmuştu.

Binance’in Latin Amerika bölgesi genel müdürü Maximiliano Hinz, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Ödemeler, kripto paralar için en belirgin kullanım örneklerinden biri. Ancak benimsemenin artması için hala çok fazla alan var.

Binance Card ile tüccarlar, fiat para ile ödeme alırken, kullanıcılar ise kripto para ile ödeme yapma kolaylığına sahip olacak”

Arjantin, kripto kartı konusunda aktif bir konumda yer alıyor. Ülkenin yerel borsaları da benzer hamleler yapıyor. 1,3 milyon kullanıcıya sahip Lemon Cash, VISA ile ortaklaşa bir biçimde kripto kartı hizmeti sunmaya başladı. Benzer bir biçimde Buenbit de Mastercard ile ortaklık kurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner