Yükleniyor...

Deneyimli Trader, XRP’nin Potansiyel Bir Rallinin Eşiğinde Olabileceğini Söyledi

Deneyimli trader Crypto Rand'a göre XRP, yeni bir rallinin eşiğinde olabilir.

XRP

Deneyimli trader Crypto Rand’a göre XRP, yeni bir rallinin eşiğinde olabilir.

Crypto Rand, Ripple’ın yerel tokenı’nın, 0,40 dolar seviyesinde potansiyel bir kırılma gördüğünü ifade etti.

FZU7n0jXEAEHQZJ 1

XRP, Ocak 2018’deki ATH seviyesinden hala %89 daha aşağıda yer alıyor.

XRP’nin içerisinde bulunduğu yasal belirsizlik, varlığın fiyat hareketlerinin ana katalizörü olmayı sürdürüyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Aralık 2020’de açmış olduğu davanın ardından XRP, birçok borsada delist edilmiş ve fiyatında keskin bir düşüş yaşanmıştı.

Ancak yatırımcılar, bir süre sonra XRP’nin yasal sürecini görmezden geldi ve varlık 2021 boğa piyasası sırasında yeniden yükselişe geçmeyi başardı.

XRP, geçtiğimiz Nisan ayında 1,97 dolar seviyesine kadar yükseldiyse de daha sonra düşüş yaşadı. XRP, yükseliş momentumunu kaybederek, iki haftadan kısa bir süre içerisinde %55’lik bir düşüş yaşadı.

Ripple’ın kurucu ortaklarından Jed McCaleb, kısa bir süre önce cüzdanında yer alan tüm XRP’leri sattı ve bu da piyasalarda büyük bir satış baskısı oluşmasına neden oldu.

XRP yatırımlarını korumayı tercih eden yatırımcılar ise büyük bir umutla davadan çıkacak olumlu sonucu bekliyor. SEC ile Ripple arasındaki davanın, önümüzdeki yıl çözümlenmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner