Yükleniyor...

Amerikalıların %53’ü Kripto Paraların ‘Finansın Geleceği’ Olacağını Düşünüyor

Yeni bir araştırmaya göre, Amerikalıların yarısından fazlası kripto para birimlerinin “finansın geleceği” olacağını düşünüyor.

kripto paralar

Yeni bir araştırmaya göre, Amerikalıların yarısından fazlası kripto para birimlerinin “finansın geleceği” olacağını düşünüyor.

OnePoll tarafından StarkWare adına yürütülen ulusal bir ankete göre, Amerikalı katılımcıların yaklaşık %53’ü kripto para birimlerinin “finansın geleceği” olacağını düşünüyor.

Bu oranın 25-34 yaş arası kişilerde yaklaşık %70, 35-44 yaş aralığında ise %60 civarında olduğu ortaya çıktı. Ankete katılanların yaklaşık %17’si dijital varlıklara yatırım yaptıklarını belirtti. Bu oran 25-34 yaş aralığında %28 arttı.

ABD Kripto Para ANKET

Salı günü, Ethereum ölçeklendirme çözümleri geliştiren birkaç firmadan biri olan StarkWare, kripto para birimi anket raporunu yayınladı. StarkWare başkanı Eli Ben-Sasson konuya ilişkin şunları söyledi;

“İnsanların çoğunluğunun on yıl önce adını hiç duymadığı bir sistemin şimdi “finansın geleceği” olarak adlandırılması dikkat çekici.”

Rapora göre, yatırımcılar sürekli olarak yatırımlarını izliyor ve değiştiriyor.

StarkWare, geliştiriciler için basit ve uygun fiyatlı blok zinciri uygulamaları oluşturmayı amaçlayan yeni StarkNet platformunun piyasaya çıkışı için bu anketi yaptığını bildirdi.

Ankette çoğu kişinin, kripto para birimlerine yüksek düzeyde güvendiği belirtilirken, birçok katılımcının blockchain teknolojisi kavramını kavramakta zorluk çektiğini de ortaya koydu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner