Yükleniyor...

Amerikan Bankası State Street, Yeni Bir Kripto Para ve Dijital Varlık Birimi Kurdu

Amerikan bankası State Street, Wall Street'e bir mesaj gönderdi:

dijital banka

Amerikan bankası State Street, Wall Street’e bir mesaj gönderdi: “Dijital varlıklar konusunda ciddiyiz.”

Banka bu amaçla, dijital varlıklara, tokenlaştırmaya ve kripto para birimlerine adanmış tamamen yeni bir iş birimi oluşturdu. Şirketin CEO’su Ron O’Hanley, dijitalleşmeye ve dijital varlıklara her geçen gün ilginin ve ihtiyacın arttığını ifade etti.

Perşembe günü duyurulan yeni birim -State Street Digital- firmada Başkan Yardımcısı Nadine Chakar tarafından yönetilecek. Chakar, yaptığı açıklamada dijital varlıkların daha geniş finansal hizmetler endüstrisinin önemli bir parçası haline geldiğini söyleyen Ron O’Hanley’e atıfta bulunarak, “Bu, CEO’muzun gerçek bağlılığının işaretidir” dedi. O’Hanley şunları ekledi:

“Amaç, platformu diğer varlık sınıfları arasında kripto varlıklarını desteklemek için çok varlıklı bir platforma dönüştürmektir.”

State Street’in 400 çalışandan oluşan yeni birimi, dijital varlık piyasasında önceki çalışmalarının çoğunu sürdürüyor. Firma ayrıca Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenecek planlı bir Bitcoin ETF için yönetici olarak hizmet veren, Bitcoin ürünleri sunan bir dizi şirketle ortaklık kurdu. Aynı zamanda VanEck’in Bitcoin Trust için atanan transfer acentesidir.

Şimdilik, kripto cephesinde, firma fon yönetimi hizmetlerini sunmaya devam edecek ve müşterilere, müşterilerin çeşitli likidite alanlarında ticaret yapmalarına izin veren beyaz etiketli bir yazılım hizmeti sunmaya devam edecek. Bu ürünlerle ilgilenen müşterilerin listesi kapsamlı görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner