Yükleniyor...

AMP Coin Nedir?

Amp Coin, Ethereum blockchain üzerine inşa edilmiştir.

AMP Nedir

Amp Coin, Ethereum blockchain üzerine inşa edilmiştir. Flexa ağındaki ödemelerin anında ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesini hedeflemektedir.

AMP Coin Nedir?

2020 yılı Eylül ayında, Flexa ve ConsenSys şirketleri tarafından başlatılan Amp Coin projesi, Ethereum üzerine inşa edilmiştir. Flexa ağının yerel coin’i olan AMP, aynı zamanda ERC-20 uyumlu bir akıllı sözleşme altyapısına sahiptir. Flexa, dijital varlıkların evrensel olarak kabul edilmesi için tasarlanmış bir ticari ödeme ağı olarak tanımlanmaktadır.

AMP Coin, her türlü değer aktarımı için anında, doğrulanabilir güvenceler sunan yeni kripto para birimidir. Kullanıcılara yüksek güvenlik ve teminat hizmetleri sunarak kurumsal yatırımcıları kendine çekmeyi amaçlamaktadır.

AMP Coin Nasıl Çalışır?

Amp Coin’i kullanan kullanıcılar, akıllı sözleşmeler vb. öğeleri, Flexa ağı aracılığıyla teminat altına alabilmektedir. Ayrıca AMP Coin, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri ile yapılan işlemlerin başarısız olmaları durumunda, taraflara geri ödeme yapmak amacıyla kullanılmaktadır. AMP, teminat bölümleri ve teminat yöneticileri sistemi aracılığıyla doğrulanabilir teminatlandırma için çok yönlü bir arayüz sunmaktadır.

Teminat Bölümleri; Herhangi bir hesabı, uygulamayı ya da işlemi teminat altına almak ve Ethereum blockchain’de doğrudan teyit edilebilen bakiyeleri transfer etmek için kullanılır.

Teminat Yöneticileri; Bu bölümlerde gerektiğinde teminatı kilitleyebilen, serbest bırakabilen ve yeniden yönlendirebilen akıllı sözleşmelerdir.

AMP teminatlandırma için birçok çeşit kullanım durumlarını desteklemektedir. Token’ların adreslerinden ayrılmadan stake edilebileceği modelleri gibi özel yetenekleri etkinleştirebilen önceden tanımlanmış stratejik kavramları sunar. Ayrıca, AMP Coin akıllı sözleşmeleri, mikro dağıtımlar ve sürekli birleştirme gibi çeşitli yerleşik teşvik modelleri sunmaktadır. AMP Coin, dijital veya fiziksel her türlü aktarım, işlemleri güvence altına almak için kullanılabilir.

AMP Coin Nedir

AMP Coin

Avantajları

  • Dijital ve gerçek dünyadaki transfer ve takas işlemlerinde AMP Coin, teminat olarak kullanılabilir. Bitcoin ve Ethereum işlemleri AMP ile teminat altına alınabilir.
  • Teminat havuzları aracılığıyla kurumsal yatırımcılar işlemlerini ve varlıklarını risklerden korur.
  • AMP Coin, işlemleri oldukça hızlı gerçekleştirir ve işlem maliyetleri oldukça düşüktür.
  • AMP stake edilebilmektedir. Kullanıcılar, varlıklarını belirli bir süreliğine kilitleyerek vade sonunda pasif gelir elde edebilir.

Dezavantajları

  • AMP Coin de diğer kripto para birimleri gibi yüksek oynaklığa sahiptir. Bir varlığın değerinin, yükseliş ve düşüş yönünde daha geniş bir aralıkta dalgalanmasıdır. Bu sebeple riskli bir yatırım olarak görülebilmektedir.
  • AMP Coin sahibi kullanıcılar sadece staking üzerinden ödül kazanabilmektedir. Platforma aktif katılım veya kura gibi yöntemlerle yatırımcılar ödül elde edememektedir.

AMP Coin Nasıl Ve Nereden Satın Alınır?

AMP Coin, Flexa ağının yerel kripto para birimidir. 2020 yılında başlatılan proje, birçok borsada listelenmiştir. Bu borsalara; Binance, Coinbase, Huobi Global, Gate.io, Kucoin, Bitstamp, Poleniex, Bybit, Hotbit, Uniswap, Sushiswap gibi platformlar örnek verilebilir.

AMP Coin satın almak isteyen yatırımcılar öncelikle tercih ettikleri platforma üye olmalıdır. Üyelik ve hesap oluşturma işlemleri gerçekleştirilmelidir. Kimlik doğrulama işlemleri de eksiksiz yapılmalıdır. Alım satım sayfası üzerinden istenilen miktarda AMP Coin satın alınabilir. Satın alınan AMP Coin’ler işlemlerde kullanılabilir ya da güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner