Analist: 2019'un İkinci Çeyreğinde Bitcoin Fiyatı En Dip Seviyeye Düşecek • Coinkolik
Yükleniyor...

Analist: 2019’un İkinci Çeyreğinde Bitcoin Fiyatı En Dip Seviyeye Düşecek

Ağustos ayından bu yana Bitcoin 6.

Bitcoin Ayı Piyasası 1

Ağustos ayından bu yana Bitcoin 6.200 ile 6.800 dolar aralığında kaldı. Eylül ayının ortalarında bir defaya mahsus olmak üzere 6.800 doların üzerine çıktı, ancak ana direnç seviyesini aşamadı. Ünlü kripto para analisti ve araştırmacısı Willy Woo’ya göre Bitcoin, 2019’un ikinci çeyreğinde en dip seviyeyi düşecek.

“Blockchain ve makro pazar göstergelerimizin bu son okuması hala devam ediyor. Değişen şey NVTS’nin desteğini tipik olarak bir satış sinyalini kırması[…]” diyor. Woo, “Tüm Blockchain göstergelerimiz düşüş eğilimi gösteriyor; NVT, NVTS, MVRV, BNM, NVM. Göstergeler deneyseldirler, ancak geleneksel değiş-tokuş göstergelerine göre tam tersine okuma yapıyor olsalar bile bugüne kadar çok doğru analizler yapmaya hizmet ettiler.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2017 yılında sunulan NVT Oranı (Ağ değerinin işlem değerine bölünmesiyle bulunur), Bitcoin Blockchain faaliyetini dikkate alarak Bitcoin’in değerlemesini ölçen Woo tarafından yaratılan yeni bir değerleme göstergesidir.

Bitcoin NVT Oranı

Woo tarafından kullanılan NVT Oranı ve diğer birçok Blockchain göstergesi geleneksel teknik göstergelerin yapamadığı birkaç farklı alanda ölçüm yapabilir. Özünde sadece Bitcoin’in fiyatına ve değişim hacmine dayanmak yerine Blockchain ilgili daha temel verileri kullanıyor.

Ekibi tarafından kullanılan NVT Oranı ve diğer göstergelere dayanarak Woo, Bitcoin’in 2019’un ikinci çeyreğinde Bitcoin’in muhtemelen en dip seviyeye düşeceğini dile getiriyor. Analist, bir yükseliş görülecek olursa BTC’nin 2014 ve 2017 yıllarında görülen güçlü bir ara dönem rallisi başlatabileceğini ve bunun uzun vadeli bir yükseliş trendini doğrulabileceğini söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x