Yükleniyor...

Bitcoin.com Tüm Hash’lerini Bitcoin Cash ABC’ye Yönlendirdi

Roger Ver'in Bitcoin.

Bitcoin Cash Hard Fork

Roger Ver’in Bitcoin.com madencilik havuzu kullanıcıları devam eden çekişmeli Hard Fork’u desteklemek için Bitcoin Cash ABC için madencilik yapıyorlar ve eğer böyle yapmazlarsa Bitcoin.com madenciliği arayüzünün gösterge panosunda yayınlanan bir duyuruya göre farklı bir maden havuzuna taşınmaları gerekecek.

Bitcoin.com madenciliği, kullanıcıların kendi madencilik donanımlarını kullanmasına veya madencileri etkin bir şekilde kiralamak yolu ile hash satın alma olanağı sunuyor. Bulut madenciliğinde olduğu gibi pek tatmin edici paketler sunulmuyor, ancak Bitcoin.com ile ilgili herhangi bir kötü haber henüz görülmedi.

Havuz, Bitcoin Core için 400 petahashes’den fazla oluşan düzenli bir hash değerine sahip ve başlangıcından bu yana toplamda 1700’den fazla blok çıkarmayı başardı. Bitcoin Cash için başarı oranı ise 6000’den fazla bloktan oluşuyor. Normal BCH hashrate’i Bitcoin Core’dan biraz daha az. Bu, Bitcoin.com’un, BCHABC’ye yönelik tüm hashpower’ını yönlendirmesinin önemli bir destek sağlayacağı anlamına geliyor.

Bitcoin.com’un, geçtiğimiz birkaç gün içinde BTC’de sadece birkaç blok çıkardığını belirtelim. Sonuçta bu karar Bitcoin ABC kullanıcıları için iyi olacak ve Bitcoin ABC’nin değeri aynı kalırsa madenciler için de aynı durum geçerli.

Bugün için Bitcoin.com ile ilişkili hash’lerin hepsinin Bitcoin Cash ABC’yi madencilik yapacağını onaylayabiliriz. Coin.dance’e göre Bitcoin.com, Bitcoin Cash’deki blokların yüzde 5’inden fazlasını düzenli olarak işletiyor.

Bitcoin.com Bitcon Cash ABC Hash

Bugün öğreneceğimiz şey Bitcoin.com’un yeni Bitcoin Cash ABC blok zincirini güvenceye almak için ne kadar büyük bir rol oynayacağı. Eylül 2013’e kadar Bitcoin Core’un hashrate’i 1 PH/s’den azdı. Hashrate’in önemini değerlendirirken birçok faktör bulunmaktadır. Bitcoin Cash ABC, Bitcoin Cash SV ve SV’nin daha özel bir hash gücü ile aynı karma algoritmasına sahip olduğu sürece sahte bir SV havuzunun ABC üzerindeki boş blokları seçebilir veya hatta “%51 saldırısı” olarak bilinen davranışları bile gerçekleştirebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x