Yükleniyor...

Bitcoin’in Piyasa Değeri Son 13 Ayın En Düşük Seviyesinde

Dünyanın önde gelen kripto para biriminin piyasa değeri son 13 ayın en düşük seviyesinde.

Bitcoin Piyasa Değeri 19 Kasım 2018

Dünyanın önde gelen kripto para biriminin piyasa değeri son 13 ayın en düşük seviyesinde. Bitcoin, geçen hafta başlayan değer kaybını bugün de sürdürdü ve kripto para biriminin piyasa değeri 88.2 milyar dolara geriledi. CoinMarketCap’in verilerine göre BTC’nin fiyatı şu anda 5.096 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bitcoin’in piyasa değerinin önemli ölçüde düşmesi toplam piyasa değerini de etkiledi ve kripto para piyasasının toplam değeri 167 milyar dolara geriledi.

Bitcoin Cash Hard Fork’undaki çekişmelerin piyasadaki düşüş trendinin fitilini ateşleyen ana neden olarak görülüyor. Bitcoin, Bitcoin Cash Blockchain parçalarından biri olan Bitcoin ABC’yi desteklemek için madencilik havuzundaki tüm Bitcoin hash gücünü BCHABC’ye yönlendireceğini duyurmasıyla olumsuzlukların içinde kendimi bulmuş oldu.

[bkz id=”6717″]

Düşüş eğilimi genel olarak tüm kripto para birimlerinde görülürken, potansiyel yatırımcılar için piyasada istikrarsızlığına neden oldu.

Analistler şimdi Bitcoin için daha uzun bir düşüş eğiliminden söz ediyorlar. Lider kripto para uzmanlarından Willy Woo ve Crypto Rand, kripto para biriminin 4.500-5.000 dolar seviyesine kadar düşebileceğini dile getiriyor. Kripto paralara ilgi gösteren Serkan İnci de daha önce Bitcoin’in değerinin 4.000 dolara kadar düşeceğinden söz ettiğini hatırlatarak önemli bir çıkış yaptı.

Bitcoin boğası Tom Lee, Bitcoin Cash’in kısa vadede iflas edeceğini ve Bitcoin’in bu yılın sonunda 15.000 dolara göreceğini öngörüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner