Yükleniyor...

Bitcoin’de Sert Düşüş Sürüyor!

Bitcoin'in haftaya sert bir düşüşle başladı ve mevcut düşüş eğilimini bir başka seviyeye taşıdı.

Bitcoin Düşüyor

Bitcoin’in haftaya sert bir düşüşle başladı ve mevcut düşüş eğilimini bir başka seviyeye taşıdı.

BTC/USD çifti 5.502’den 4.782 seviyesine geriledi ve son 24 saatteki kayıp yüzde 11’i geçti. Fiyat hareketi düşüş eğilimini tersine çeviren bir geçmişe sahip olan önemli destek seviyesini kırdı. Yatırımcıların sert satışlar yaptığı yeni bir dönem başlamış durumda.

Bitcoin Fiyat Analizi 20 Kasım 2018

Son zamanlarda gündemden düşmeyen Bitcoin Cash Hard Fork tartışmaları ve BCH’ın kaderini belirlemek için büyük madencilik havuzlarının tüm hash gücünün BCH’a yönlendirilmesi piyasayı ateşe verdi.

Medyanın da olumsuz haberleri sık sık gündeme getirmesi ateşi körüklüyor. Bloomberg, Bitcoin’in 1.500 doların altını göreceğini öne sürdü. Bitcoin boğası Tom Lee ise uzun zamandır dilinden düşürmediği 25.000 dolarlık tahminini yüzde 40 oranında düşürdü. ABD Doları bugün, Federal Rezerv’den gelen olumsuz yorumlar nedeniyle son iki haftanın en düşük seviyesine geriledi. Düşen dolar karşısında ana hisse senedi ve emtialar yükseliş gösterse de Bitcoin gibi dijital varlıklar önemli bir düşüş kaydetti.

100 dönemlik basit hareketli ortalamanın altında bir kırılma şu an da BTC/USD çiftini bir sonraki potansiyel destek seviyesi olan 4634 dolar seviyesine doğru itiyor. Bu seviye Ağustos 2017’den Eylül 2017’ye kadar konsolidasyon işlemi sırasında güçlü bir performans sergiledi. Eğer bu destek seviyesi de kırılırsa muhtemelen 3.500 ila 3.580 dolar aralığında güçlü bir direnç seviyesi oluşmaya başlayacak.

Elbette bu sert düşüş beraberinde boğa piyasasını da getirebilir. BTC/USD çiftinin tahmin edilemez doğası nedeniyle potansiyel bir tersine dönüşün nerede başlayacağını söylemek tam olarak mümkün değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner