Yükleniyor...

Blok Zincirine Bağlı Yenilenebilir Enerji Projesi

Neredeyse her gün birçok şirket yeni blok zinciri projelerini duyuruyor.

blok zinciri ile calisan yenilenebilir enerji projesi

Neredeyse her gün birçok şirket yeni blok zinciri projelerini duyuruyor. Bu projelerin ise birçoğu destek alamadığı için yok olup gidiyor. Bugün ise yenilebilir enerji üzerine sağlam temellere sahip bir blok zinciri projesi duyuruldu. American PowerNet isimli şirket Amerika’nın Pensilvanya eyaletinde güneş panelleri kurarak projeyi başlattığını açıkladı.

Power Ledger adı verilen bu proje, yenilenebilir ve düşük maliyetli enerji üretmek amacıyla kuruldu. Şirketin POWR adı verilen kendilerine ait bir jetonları da bulunuyor. Şirket resmi web sitesinden yaptığı açıklamada: “Elektrik üreten hanelerin komşuları ile ticaret yapabilmesi adına adil bir gelir sağlayacak bir proje geliştirdik. Bu proje elektrik üretiminin mümkün olduğu her yerde kullanılabilir.”

American PowerNet, Amerika Birleşik Devletleri genelinde perakende ve toptan elektrik tedarik hizmeti sunan bağımsız bir şirket. Blok zinciri teknolojisine de oldukça ilgisi olan şirket bu teknolojiyi aktif olarak birçok projesinde kullanıyor.

Şirketin başkanı Scott Helm ise yaptığı açıklamada: “Sadece güneş enerjimizi şebekeye boşaltmak yerine komşularımıza temiz ve sürdürülebilir güç sağlayacağımız için heyecanlıyız. Bu proje sayesinde insanlar evlerinde güneş panelleri kullanarak fazlalık elektriğini ihtiyacı olan komşusu ile paylaşabilecek veya satabilecek. Bu proje hem elektrik faturalarından kurtarıyor hemde ek gelir sağlıyor.”

Yapılan basın açıklamasına göre ise projenin lansmanı Kasım ayı içerisinde gerçekleşecek. Operasyonun mevcut sayaçlara uyumlu olacağı ve proje için ek sayaç maliyeti gerektirmediği açıklandı.

Bu yıl kripto pazarında ayıların hakim olması sebebiyle birçok ICO başarısız oldu. Diğer yandan, Power Ledger gibi projeler yatırımcılar tarafından benimsendiği için zorluklara rağmen yollarına devam edebiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner